Regija
SVE JE POČELO SA SLOBODANOM MILOŠEVIĆEM: Kako su Dačić i SPS obilježili 35 godina partije?
18. Jul. 20250
Dačićeva plata je znatno veća i od one koju prima predsjednik Srbije Aleksandar Vučić.
Regija
06. Jul. 2025 06. Jul. 2025
0
Dok se širom Srbije šire protesti zbog policijske represije i hapšenja građana i studenata, ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić ima platu od 400 hilljada dinara. Na ulicama su kordoni, suzavac i čizme koje gaze mlade ljude i pobunjene građane, pa je neizbježno pitanje - da li ga za to plaćamo, pita portal Nova.rs.
Alarmantne scene postaju prisutnije iz dana u dan na ulicama Srbije. Policijski pritisak, masovno hapšenje, ali i nasilje nad građanima pojačava se istovremeno s blokadama puteva. S jedne strane su policijski službenici bez znački, s maskama, dok srednjoškolci i mladi ljudi idu u pritvor. To je na žalost postala svakodnevnica.
Decentralizovane blokade i barikade su širom Srbije, a policija ipak samo mjestimično ostaje pri svojim nadležnostima, a prekomjerna sila postaje sve češća. Svakog jutra stiže izvještaj o broju privedenih, legitimisanih, a društvenim mrežama sve učestalije se šire uznemirujući snimci.
Zahtjev za vanredne parlamentarne izbore sve jače “pumpa” pritisak javnosti na vlast. Studenti i građani su nakon velikog protesta 28. juna ušli u sukob s policijskim službenicima, a jedan dio građana je potom i uhapšen. Zahtjev za oslobađanje pritvorenih studenata i građana je prešao u novi oblik građanske neposlušnosti, blokadu saobraćajnica. Ubrzo su došli policijski službenici, žandarmerija, kao i navodni policijski službenici, bez znački i obilježja da “čuvaju” peškačke prelaze, ali i da hapse i kažnjavaju one koji ih previše puta prelaze.
Istovremeno, najnoviji izvještaj Agencije za sprečavanje korupcije pokazuje da ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić ima platu 405.305 dinara. To znači da su njegova mjesečna primanja u odnosu na prošlu godinu uvećana za nešto više od 30.0000 dinara, jer je prošle godine njegova zvanična plata iznosila 372.000 dinara.
Kad je o imovini riječ, stanje se nije mijenjalo. Tako glavni čovjek srpskog MUP-a posjeduje trosoban stan od 119 kvadrata i nema depozit u banci.
Takođe, Dačićeva plata je znatno veća i od one koju prima predsjednik Srbije Aleksandar Vučić. Najnoviji izvještaj pokazuje da je Vučićeva plata povećena u odnosu na prošlu godinu za oko 20.000 dinara i sada iznosi 240.500 dinara.
Regija
SVE JE POČELO SA SLOBODANOM MILOŠEVIĆEM: Kako su Dačić i SPS obilježili 35 godina partije?
18. Jul. 20250
Regija
ĐILAS BEZ DLAKE NA JEZIKU: "Ivica Dačić, verzija Slobodana Miloševića sa Ali ekspresa"
15. Jul. 20250
Regija
KAKO TO IZGLEDA U OČIMA DAČIĆA: Dok policajci čupaju kosu studentkinji, on uvjerava narod da ne prekoračuju ovlasti
08. Jul. 20250
Regija
MINISTAR JE MALO UMORAN: Ivica Dačić zaspao na obilježavanju "Nevesinjske puške" (VIDEO)
07. Jul. 20250
Vijesti
OGLASIO SE NAČELNIK DAUTOVIĆ NAKON INCIDENATA: "Nećemo dozvoliti da nam se unosi nemir sa strane"
Prije 4h0
Mini market
NAKON BURNIH REKACIJA JAVNOSTI: Oglasili se iz SDP-a i SDA o intoniranju himne Republike Hrvatske u Kiseljaku
Prije 4h0
Mini market
SDA CENTAR O NEDAVNOM IZBORU RUKOVODSTVA GRADA SARAJEVA I GV: "Trojka urušava multietičnost Sarajeva i šalje pogrešnu sliku..."
Prije 4h0
Društvo
RADOST U BH. GRADU: Obnovljen još jedan simbol grada, plivanje će opet da živi
Prije 4h0
Regija
DRAMA NA KOSOVU: Grobari razvili transparent "Kosovo je Srbija"
18. Jul. 20250
Regija
UZBUNA U SRBIJI: Tužioci i sudije razotkrili Aleksandra Vučića -"Ovako derogira zakone..."
18. Jul. 20250
Regija
NOVI PROBLEMI ZA VUČIĆA: Evropski parlament pokrenuo hitnu proceduru za usvajanje rezolucije o Srbiji
18. Jul. 20250
Regija
"HRVATSKA SKUPLJA OD BELGIJE": Nevjerovatan prizor iz Hrvatske, poznata plaža zjapi prazna...
18. Jul. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.