DODIKU JE SAD KRIV I OSCE: "Pustite nas priče o lažnim izborima"

"Sve što pokušavate da nam nametnete, primijenite kod sebe. Pustite nas priče o lažnim izborima", istakao je Dodik.

  • Politika

  • 28. Avg. 2025  28. Avg. 2025

  • 0

Smijenjeni predsjednik bosanskohercegovačkog entiteta RS Milorad Dodik u objavi na X-u kritikovao je misiju OSCE-a, poručivši da prestanu tretirati Srbe „kao da su juče sišli s grane“.

Dodik je osporio njihove tvrdnje o vladavini prava, navodeći da jedan Nijemac ne može sebi prisvajati ovlasti da sudi i nameće pravila u entitetu.

"Vodite ga u vaše države da tamo prosipa takvu vladavinu prava. Sve što pokušavate da nam nametnete, primijenite kod sebe. Pustite nas priče o lažnim izborima", istakao je Dodik.

On je dodao da su Srbi svjesni da se ne radi o izborima za predsjednika RS već da, prema njegovom viđenju, međunarodni akteri pokušavaju nametnuti kandidata „za sarajevskog vezira u RS-u“.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...