Regija
BOSANAC RAZOTKRIO PREDSJEDNIKA SRBIJE: "Na zahtjeve studenata Vučić je odgovorio taktikom iscrpljivanja, medijskim blaćenjem, nasiljem i represijom...."
22. Okt. 20250
Bosanac je istaknuo kako je Vučić ušao u fazu korištenja nasilja i represije.
Regija
05. Sep. 2025
0
Podsjetimo, predsjednik Srbije je 21. augusta pisao predsjednici Europske komisije, navodeći da su studentski protesti prerasli u masovne blokade i nasilne incidente koje predvode skupine ekstremista. U tom je pismu također opravdavao ponašanje policije, za koju je rekao da je svih ovih mjeseci bila "maksimalno suzdržana”.
"Ja to pismo prvenstveno vidim kao potez očajnika koji ne nalazi demokratski način da se nosi s činjenicom da je mladost Srbije ustala i da mjesecima nenasilno organizira prosvjede i mobilizira gotovo sve slojeve i segmente srpskog društva. To je problem kojem on nije dorastao”, izjavio je Gordan Bosanac za N1 Srbija.
Bosanac je istaknuo kako je Vučić ušao u fazu korištenja nasilja i represije.
"Počeo je odgovarati nasiljem na prosvjede i to je loša poruka”, dodao je.
Govoreći o odnosu EU prema Vučićevu režimu, Bosanac je naveo da je presudno da u Europskom vijeću ne bude nikoga tko će žmiriti na ono što se događa u Srbiji.
Dodao je i da Europska komisija reagira prekasno. Naveo je i da je reakcija EK na Vučićev odlazak na vojnu paradu u Pekingu ista kao kada je išao u Moskvu.
"Komisija nema snagu da na vrijeme reagira, već to radi prekasno... Komisija će čekati dok voda ne prelije čašu”, rekao je sugovornik N1 o reakciji Europske komisije na događanja u Srbiji.
Bosanac je dodao da misli kako smo "bliži redefiniranju odnosa EU-a prema Vučiću, ali da se to neće dogoditi sutra”.
Govoreći o mogućem rješenju za aktualnu situaciju u Srbiji, Bosanac je naveo da je bliži rješenju da se organiziraju izbori, ali koji su doista slobodni i demokratski."Da se naprave izbori na kojima neće biti krađe kao prošli put”, istaknuo je.
Dodao je i da, ako Vlada Srbije bude htjela, Europska unija može biti neka vrsta nadzora i jamca ili može dati resurse za te izbore.
"Kada dođete do mrtvog kuta, ja ne vidim neko pametnije rješenje osim da se organiziraju fer i demokratski izbori”, zaključio je Bosanac.
Regija
BOSANAC RAZOTKRIO PREDSJEDNIKA SRBIJE: "Na zahtjeve studenata Vučić je odgovorio taktikom iscrpljivanja, medijskim blaćenjem, nasiljem i represijom...."
22. Okt. 20250
Evropa
BURNO U EUROPSKOM PARLAMENTU: Bosanac uzvratio desničarima -"Ovakva rezolucija je revizionistička i neprihvatljiva...."
25. Jun. 20250
Politika
GORDAN BOSANAC, HRVATSKI EUROPARLAMENTARAC ZA "SLOBODNU BOSNU": "Željanu Zovko niko ne shvata ozbiljno, odlučno ćemo osuditi Dodikovu politiku, naš jasan stav je - nedjeljiva BiH"
11. Mar. 20250
Regija
"VUČIĆEVU JEFTINU PROPAGANDU VIŠE NIKO NE SHVATA OZBILJNO": Zastupnik u Evropskom parlamentu otkriva da li će se EU umiješati u rješavanje situacije u Srbiji
18. Feb. 20250
Rat u zalivu
ASIMETRIJA MOĆI: Zašto zaljevske zemlje ne uzvraćaju udarac Iranu?
Prije 23 min0
Mini market
KAMION, POSTERI I MEĆAVA: Edin Forto, ministar kojem ne idu ni promet ni komunikacije
Prije 39 min0
Ekonomija
NOVO ZADUŽENJE U RS: Kredit od 400 miliona KM za termoelektrane i mrežu
Prije 1h0
Vijesti
PRIJEDLOG U PARLAMENTU BiH: Privremeno ukidanje akciza moglo bi sniziti cijene goriva
Prije 1h0
Regija
BIJES U TEL AVIVU: Izraelski šef diplomacije iznio teške optužbe na račun Zorana Milanovića...
13. Mar. 20261
Regija
MIRO BULJ ŽESTOKO UZVRATIO VUČIĆU: "Mrš smradu četnički, miruj ili ćeš proći kao u Oluji '95"
Prije 6h1
Regija
DRAMA NA GRANICI: Uhapšen muškarac, pogledajte šta je pokušao prenijeti u BiH...
14. Mar. 20260
Regija
VUČIĆ DIGAO PRAŠINU: Iz Amerike stižu dobre vijesti za RS, neće Sarajevo odlučivati kako će Vojska Srbije funkcionisati
13. Mar. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.