NAJDUGOVJEČNIJI HDZ-ov DIREKTOR: Na čelu državne firme već 21 godinu, 'preživio' šest premijera

On je prvi put na čelo ovo firme izabran davne 2004.godine, tačnije 14.juna 2004.godine.

  • Politika

  • 25. Sep. 2025  

  • 1

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine dala je 19.septembra prethodnu saglasnost Nadzornom odboru Javnog preduzeća Ceste Federacije BiH d.o.o. Sarajevo za donošenje odluke o imenovanju vršioca dužnosti članova Uprave Društva do okončanja konkursne procedure, a najduže na vremenski period do šest mjeseci.

Dva puta v.d direktor

Po ovoj odluci za vršioca dužnosti direktora ponovo je imenovan Ljubo Pravdić, HDZ -ov najdugoviječniji direktor. Njega je Vlada FBiH i u augustu prošle godine imenovala za vršioca dužnosti nakon isteka mandata.

Odluka o ponovnom imenovanju objavljena je jučer u Službenom listu FBiH.

alt

To ne bi bilo sporno da Pravdić nije na čelu ove firme već 21 godinu!? Radi se o direktoru koji rukovodi firmom koja u jeku sezone napravi kolaps u Hercegovini na dva metra ceste kod tunela Crnaja i od ulaza u Mostar napravi geto s kilometarskim gužvama, piše Raport.

Sve uz opravdanje da radnici "ne rade nedjeljom i da odmaraju".

I pored svega, Pravdić je ponovo dobio povjerenje Vlade FBiH da rukovodi ovom kompanijom. Istina radi se o dogovoru Trojke i HDZ BiH, ali to ne umanjuje činjenicu da se Pravdiću 20 godina produžavaju mandati.

On je prvi put na čelo ovo firme izabran davne 2004.godine, tačnije 14.juna 2004.godine. Odluka je tada objavljena u Službenom listi FBiH.

Čeka se završetak procedure

Tada je premijer Federacije BiH bio Ahmet Hadžipašić (SDA). Nakon njega, Vladu FBiH su vodili i Nedžad Branković (SDA), Mustafa Mujezinović (SDA), Nermin Nikšić (SDP), Fadil Novalić (SDA), te ponovno Nikšić (SDP) u aktualnom sazivu Vlade.

Pravdić je preživio šest premijera i kako stoje stvari mogao bi ostati na čelu ove itekako važne državne kompanije na puni mandat jer se čeka završetak konkursne procedure.

Jedna od opcija je da Pravdić konačno završi u penziji, ali je ipak sporno što mu se već godinu produžava i mandat kao vršioca dužnosti.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 1

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...