KO JE ZATAŠKAO DA JE PRIPADNIK MUP-a KS VOZILOM UDARIO PJEŠAKINJU : Sporan stepen povrede

Tužilaštvo KS, internom naredbom glavne tužiteljice Melihe Dugalije, provjerava da li je i ko želio zataškati stepen povreda 31-godišnje pješakinje koju je prekjučer vozilom udario pripadnik MUP-a KS Armin Numanović.

  • Hronika

  • 07. Dec. 2025  07. Dec. 2025

  • 0

Raport je jučer prvi objavio informaciju da je Numanović bio za volanom Porschea, u ulici Ložionička kada je udaren pješak. Istu noć tražili smo odgovore od Uprave policije.

No, jučer ujutro u biltenu MUP-a KS je navedeno da se nesreća dogodila, ali nije navedeno da je osoba A.N koja je vozilom udarila pješakinju pripadnik MUP KS.

Osim toga, o nesreći nije upoznat dežurni tužitelj. Nezvanično, telefonom je rečeno da za uviđajem tužioca nema potrebe jer se radi o lakšim povredama.

Međutim, u policijskom biltenu se navodi drugačije.

"Teške tjelesne povrede pješakinji su konstatovane na Klinici za urgentnu medicinu (KUM), a o slučaju je obaviješten dežurni tužilac Tužilaštva Kantona Sarajevo.

Tužilaštvo sada sve provjerava s ciljem da se utvrde sve okolnosti i činjenice. Stepen povreda je ključan za Tužilaštvo KS s ciljem eventualne odgovornosti Numanovića.

Pitanje je i dalje zašto MUP nije saopćio da je riječ o njihovom službeniku.

Raport saznaje da Numanović nije konzumirao alkohol i u trenutku nesreće vozio je 30 na sat.

Izvor: Raport.ba

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...