Politika
GDJE SE SKRIVA: Siniše Karana nema u javnosti, zloupotrebljava li se pozicija Predsjednika RS?
11. Mar. 20260
Djed mraz ispunjava želje Siniši Karanu
Mini market
15. Dec. 2025
0
Članovi organizacije “Restart Srpska” izveli su danas ispred zgrade Centralne izborne komisije (CIK) u Sarajevu performans s Djedom Mrazom, osuđujući “brutalnu krađu” izbora u RS-u. Tvrdeći da je Djed Mraz ispunio želju Siniši Karanu da postane entitetski predsjednik, “Restart” je simbolično donio “vreću s glasovima” i tražio ponavljanje izbora na više od 120 biračkih mjesta, prenosi BN televizija.
Predstavnici “Restarta” donijeli su i poklone za članove CIK-a, poručujući im da je jedini način za vraćanje povjerenja u izborni proces hitno uvođenje skenera i biometrijske identifikacije.
Performans, u kojem Djed Mraz CIK-u donosi vreću s glasovima, simbolički je ukazao na sumnju u izbornu krađu na entitetskim izborima, posebno na onim biračkim mjestima gdje je zabilježena nerealno visoka izlaznost.
"Ohooohoo, ohoohoo ja sam došao ovdje jer je jedan dječak Siniša meni poslao pismo imao je želju da postane predsjednik RS-a. Napisao je da je bio dobar, da je slušao čitavu godinu pa sam ja odlučio da mu tu želju ispunim," istakao je Djed Mraz u svom performansu.
Stefan Blagić iz organizacije “Restart Srpska” naglašava da je ponavljanje izbora na spornim biračkim mjestima jedini način da CIK Bosne i Hercegovine povrati povjerenje javnosti.
"Ako ova gospoda iz CIK-a kaže da mi na ovaj način vršimo pritisak na njih, poručujem im da vršimo pritisak, vršimo pritisak da radite u skladu sa zakonom."

Blagić je iznio i ono što naziva "naučnim dokazom" da je na izborima bilo neregularnosti, pozivajući se na analizu izlaznosti glasova, poznatu kao "Ruski rep".
"Zbog čega? Zbog toga što su dokazi vezani za Ruski rep, odnosno kako se procenat izlaznosti povećavao tako je broj glasova jednog kandidata drastično odskakao, što vam je naučni dokaz da se na ovim izborima kralo."
Blagić navodi da je na pojedinim biračkim mjestima izlaznost bila preko 90 posto, što u praksi znači da je "na svakih 90 sekundi glasao jedan glasač, to je u praksi nemoguće".

"Ovdje imamo sedam policijskih lisica, koje ćemo ostaviti ovdje. Neću nikoga imenovati, ali je jasno da svako ko bude glasao protiv ponavljanja izbora ima neki pozadinski interes," navodi Blagić.
Predstavnici “Restarta” su donijeli i poklone za članove CIK-a i pojedine članove biračkih odbora. Smatraju da je uvođenje skenera i biometrijske identifikacije birača u narednom periodu ključni korak za spas izbornog procesa u Bosni i Hercegovini.
Politika
GDJE SE SKRIVA: Siniše Karana nema u javnosti, zloupotrebljava li se pozicija Predsjednika RS?
11. Mar. 20260
Politika
OD MEDICINSKIH KARTONA DO POLICIJSKIH DOSIJEA: Kako je Karanov sin preuzeo arhive institucija
07. Mar. 20260
Politika
PRODUŽENA RUKA ŠEFA ILI?: Šta se očekuje od mandata Siniše Karana
21. Feb. 20260
Politika
GDJE GA NAĐE, MILORADE: Novi predsjednik RS-a u strahu od građanske države izgovorio nevjerovatne stvari...
19. Feb. 20261
Svijet
NAPRAVILI IZNIMKU: Iran dopustio prolazak kroz Hormuški moreuz brodovima jedne zemlje
Prije 19 min0
Rat u zalivu
HITNO SE OGLASIO IZRAELSKI MINISTAR ODBRANE: Iranski režim pada, Iranci odmah...
Prije 25 min0
Rat u zalivu
WASHINGTON NUDI MILIONE: Traže informacije o ključnim ljudima iz vrha Irana
Prije 30 min0
Ekonomija
NAJAVLJENO PUŠTANJE DRŽAVNIH REZERVI: Susjedi im počeli opsjedati benzinske pumpe zbog jeftinijeg goriva
Prije 32 min0
Mini market
JEZIV RATNI POSTER ŠIRI SE DRUŠTVENIM MREŽAMA: Nebojša Vukanović ogorčen - "Ovo je NEVIĐENA PROVOKACIJA!"
Prije 19h1
Mini market
„ZAR VAM MUSLIMANI NISU MRSKI...“: Brojne reakcije nakon dolaska Željke Cvijanović u Azerbejdžan...
12. Mar. 20260
Mini market
SKANDALOZNO: Tužilaštvo BiH zvanično potvrdilo - Ćazim Hasanspahić je lagao. Predmet ratnih zločina protiv Dragana Čovića godinama je skrivao u ladici...
Prije 5h2
Mini market
NOVI SKANDAL U REPUBLICI SRPSKOJ: Poznata lica upletena u mutne radnje, pozadina hapšenja službenika Specijalnog tužilaštva RS...
13. Mar. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.