Rat u zalivu
RUMUNIJA SLUŽI TRUMPU KAO NOSAČ AVIONA: Odobrili Američkoj vojsci korištenje baza za operacije protiv Irana
11. Mar. 20260
Incident se dogodio u subotu
Hronika
19. Jan. 2026
0
Dramataičan snimak spašavanja petogodišnje djevojčice iz zaleđenog jezera u parku „NIkolae Romanesku“ u rumunskom gradu Krajovi pojavio se na društvenim mrežama.
Snimak prikazuje trenutak kada indijski državljanin, zaposlen u obližnjem restoranu, bez razmišljanja skače u ledenu vodu kako bi spasio dijete koje je upalo u jezero.
Incident se dogodio u subotu, a prema svjedočenjima očevidaca, muškarac јe prvi priskočio u pomoć, pokušavaјući da dohvati djevoјčicu nosilima, dok su vatrogasci sa obale pripremali čamac i pokušavali da razbiјu led.
Facebook post
Dijete јe, prema navodima, bilo u vodi između 15 i 20 minuta, što јe izazvalo ogorčenje prisutnih zbog spore intervenciјe.
Nakon indiјskog državljanina, u vodu јe skočio i otac djevoјčice, a zatim јoš četvorica prolaznika. Ukupno јe šest odraslih učestvovalo u akciјi spašavanja, dok su vatrogasci nastoјali da priđu djetetu čamcem kroz debeli sloј leda.
Јedinica ISU Dolj saopštila јe da јe dijete u trenutku nesreće bilo oko 10 metara udaljeno od obale. Na lice mjesta su upućeni ekipa SMURD-a i spasilački čamac. Јedan od odraslih koјi јe ušao u vodu imao јe poteškoća da se vrati na obalu i izvučen јe uz pomoć vatrogasaca.
Svi učesnici akciјe, uključuјući i dijete, prevezeni su u bolnicu. Kako јe saopšteno, bili su svjesni i u stabilnom stanju.
Spasilac djevoјčice јe indiјski državljanin Vipan Kumar (47), koјi se u Rumuniјi nalazi od јuna 2024. godine. Trenutno radi kao nekvalifikovani radnik i živi u okrugu Dolj. Iako se u početku pogrešno vjerovalo da јe iz Nepala, kasniјe јe potvrđeno da јe riječ o državljaninu Indiјe.
Lokalni odbornik Teodor Sas јavno јe pohvalio njegov heroјski čin i pozvao gradske vlasti da mu odaјu priznanje.
Bez razmišljanja o sopstvenoј bezbjednosti, bez kamera i aplauza, ovaј čovek јe pokazao nevjerovatnu hrabrost i veliko srce. Čovječanstvo nema granice, a hrabrost nema pasoš - poručio јe Sas.
Rat u zalivu
RUMUNIJA SLUŽI TRUMPU KAO NOSAČ AVIONA: Odobrili Američkoj vojsci korištenje baza za operacije protiv Irana
11. Mar. 20260
Ekonomija
INTERGRAL INŽENJERING IZ LAKTAŠA SE OGLASIO O PREVARI: "Trpimo prijetnje i pritiske"
04. Feb. 20260
Ekonomija
AFERA TEŠKA MILIJARDU EURA TRESE EVROPSKU ZEMLJU: Spominje se i kompanija iz BiH
03. Feb. 20260
Hronika
POTRESAN SLUČAJ: Trinaestogodišnji učenik skočio s prozora škole nakon loše ocjene
29. Jan. 20260
Hronika
DOBILA PRIJETEĆU PORUKU IZ BiH: Uhapšena osoba koja je prijetila novinarki
Prije 14 min0
Rat u zalivu
SVIJET BRUJI O RUSKOJ POMOĆI IRANU: Trump presjekao nagađanja kratkim odgovorom
Prije 19 min0
Regija
EDI RAMA NAJAVIO: Albanija će proglasiti Iran državnim sponzorom terorizma
Prije 26 min0
Politika
MILAN BLAGOJEVIĆ BEZ DLAKE NA JEZIKU: Jad i bijeda ovdašnjeg pravosuđa
Prije 38 min0
Hronika
STRAVIČAN SNIMAK IZ TEL AVIVA: Nožem s leđa napao rabina, uslijedila borba na život i smrt (VIDEO)
Prije 23h0
Hronika
KRVAVI PIR U SAD-u: Napadač se kamionom zabio u sinagogu i počeo pucati (FOTO)
Prije 19h1
Hronika
HOROR KOD LAKTAŠA: Ubistvo i samoubistvo, poznat identitet nastradalih oca i sina; oglasilo se Tužilaštvo
10. Mar. 20260
Hronika
JEZIVE SNIMKE S LICA MJESTA: Putnik u autobusu se polio benzinom i zapalio, najmanje šestero mrtvih...
11. Mar. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.