Rat u zalivu
IZRAEL OBJAVIO RATNU STATISTIKU: "Shir Gharan" u brojkama koje šokiraju svijet
17. Apr. 20260
Njena majka je vijest o smrti kćerke objavila je u nedjelju putem Facebooka.
Hronika
16. Mar. 2026
0
-Shoshana Strock, kćerka izraelske ministrice Orit Strock, pronađena je mrtva u svojoj kući na sjeveru Izraela.
Ranije je javno iznosila optužbe protiv svojih roditelja, tvrdeći da su je seksualno zlostavljali, uvukli u kult povezan s pedofilskim ritualima te je drogirali, prenosi Crna Hronika.
Okolnosti smrti Shoshana (34) još uvijek nisu razjašnjene. Prema dostupnim informacijama, pronađena je mrtva u svojoj kući na sjeveru Izrael, a policija je pokrenula istragu kako bi utvrdila sve okolnosti ovog slučaja.
Njena majka je vijest o smrti kćerke objavila je u nedjelju putem Facebooka.
Tokom posljednjih nekoliko mjeseci Shoshana je javno govorila o navodnom seksualnom zlostavljanju od strane svojih roditelja, kao i o ritualnom zlostavljanju za koje tvrdi da ga je doživjela u djetinjstvu.
Na društvenim mrežama objavila je više poruka u kojima je detaljno opisivala, kako je tvrdila, zlostavljanje koje je trpjela od roditelja, navodeći i da je bila primorana učestvovati u seksualnim ritualima.
– Počevši od moje dvije i po godine, moji roditelji su me vodili na pedofilske ceremonije u kojima sam bila programirana i trenirana pomoću droga, hipnoze i seksualnog zlostavljanja. Kada mi je bilo 13 godina, moj otac je počeo da me svodi u Tel Avivu, zarađujući novac na moj račun. Zlostavljanje je nastavljeno i u starijoj dobi – rekla je u februarskom video-snimku.
U drugoj objavi, u januaru, Shoshana je opisala ritualno zlostavljanje i konverzijsku terapiju koju je rekla da je doživjela dok je odrastala.
– U posljednjim danima, sjećanja na konverzijsku terapiju kroz koju sam prošla kao dio sadističkog kulta u kojem sam odrasla vraćaju se iznova i iznova. Doživljavam ove flešbekove iznova i iznova, a moja trenutna anksioznost zbog dijeljenja ovoga je ekstremno visoka – napisala je, dodatno opisujući rituale u kojima tvrdi da je bila prisiljena učestvovati.
Prema dostupnim informacijama, policija nije uspjela potvrditi tvrdnje Shoshana o seksualnom zlostavljanju, iako detalji same istrage nisu javno razjašnjeni.
Organizacije žena u Izraelu zatražile su širu i temeljitiju istragu, tvrdeći da policija nije adekvatno postupala u ovom slučaju te da Shoshani nije bila pružena potrebna zaštita.
Organizacija Bonot Alternativa, koja se bavi zaštitom žena, pozvala je vlasti da poduzmu konkretne korake i reagiraju povodom ovog slučaja.
– Ne možemo odustati od njenog zahtjeva; dužnost države je sada jasna: istražiti, ispitati i otkriti istinu. Kako je moguće da strašni izvještaji o teškom ritualnom zlostavljanju nisu potresli sistem i cijelu zemlju?!” Vjerovali smo ti i uvijek ćemo ti vjerovati – izjavila je organizacija.
U znak sjećanja na Shoshanu, u poslijepodnevnim satima održan je tihi protest na Trgu Siona, u centru Jerusalema.
Njena prijateljica Yael Shitrit, koja je također svjedočila kao žrtva ritualnog seksualnog zlostavljanja, pozvala je na snažniju reakciju nadležnih institucija.
– Razgovarali smo s njom tog jutra. Nije željela umrijeti. Željela je dom i sigurnost. Ako ova nacija ne otvori oči, mi smo sljedeći na redu – dodala je Shitrit.
Nakon vijesti o smrti Shoshana, premijer Benjamin Netanyahu i više ministara izrazili su podršku Orit Strock i njenoj porodici.
Rat u zalivu
IZRAEL OBJAVIO RATNU STATISTIKU: "Shir Gharan" u brojkama koje šokiraju svijet
17. Apr. 20260
Rat u zalivu
IZRAELSKI MEDIJI PIŠU: Između strategije i Trećeg svjetskog rata – Armagedon ili geopolitika?
16. Apr. 20260
Rat u zalivu
DRAMATIČAN APEL IZRAELSKOG SPECIJALCA: "U rat idemo sa opremom iz sedamdesetih, pomozite nam da se vratimo živi" (VIDEO)
16. Apr. 20260
Svijet
DRAMA ZA IZRAELSKU VLADU: Italijanska policija "češlja" MSC, Netanyahuu stižu loše vijesti iz Genove
15. Apr. 20260
Svijet
IZNENAĐENJE PRED KAMERAMA: Američki ambasador odgovorio na pitanje o mogućem potezu Donalda Trumpa....
Prije 10 min0
Hronika
PO KRATKOM POSTUPKU: Ovo su muškarci koje je Iran smaknuo zbog navodne saradnju s Mossadom...
Prije 21 min0
Gastro
TOPE SE U USTIMA: Napravite tulumbe prema našem receptu, nema šanse da ne uspiju… (VIDEO)
Prije 32 min0
Vijesti
„OVO SU RIJETKE POJAVE...“: Klimatolog Bakir Krajinović najavljuje naglu promjenu vremena, a za prvi maj...
Prije 36 min0
Hronika
OSUĐENA DRŽAVLJANKA BiH: Primala socijalnu pomoć dok se bavila prostitucijom
17. Apr. 20260
Hronika
OSUĐEN 58-GODIŠNJI HRVAT: Iz SAD-a poslao kontejner pun oružja
18. Apr. 20260
Hronika
UŽAS U BH. GRADU: Uhapšena osoba zbog sumnje da je seksualno iskoristila dijete
Prije 16h0
Hronika
TRAGIČAN UDES KOD TUZLE: Muškarac poginuo, povrijeđene četiri osobe
Prije 20h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.