Vijesti
POLITIČKI INCIDENT U NAJAVI: Cvijanović traži raspravu o Muslimanskom bratstvu
29. Apr. 20260
Očekuje se da će skoro polovina učesnika među šefovima država biti iz Afrike i Evrope.
Vijesti
16. Apr. 2026
0
Predsjedništvo BiH će učestvovati na Antalija diplomatskom forumu (ADF) u Republici Turskoj koji se održava od 17. do 19. aprila.
Kako je saopćeno iz Predsjedništva BiH, na forum će ići na poziv predsjednika Republike Turske Recepa Tayyipa Erdoğana.
Forum, koji se održava pod pokroviteljstvom turskog predsjednika Recepa Tayyipa Erdogana, a čiji je domaćin tursko Ministarstvo vanjskih poslova, fokusirat će se na temu "Mapiranje sutrašnjice, upravljanje neizvjesnostima", prema diplomatskim izvorima.
Očekuje se da će biti zastupljeno više od 150 zemalja, uključujući više od 20 šefova država i vlada i skoro 15 zamjenika lidera. Na događaju će se okupiti više od 50 ministara, od kojih je više od 40 ministara vanjskih poslova, zajedno s predstavnicima 75 međunarodnih organizacija.
Očekuje se prisustvo više od 460 učesnika visokog nivoa i skoro 5.000 posjetilaca, uključujući akademike i studente.
Očekuje se da će skoro polovina učesnika među šefovima država biti iz Afrike i Evrope.
Forum će sadržavati više od 40 panela i događaja, uključujući diskusije na nivou rukovodstva. Sesije će obuhvatiti širok spektar tema oblikovanih političkom, ekonomskom, ekološkom i tehnološkom dinamikom, s posebnim fokusom na rastuću neizvjesnost i transformaciju u globalnom sistemu.
Vijesti
POLITIČKI INCIDENT U NAJAVI: Cvijanović traži raspravu o Muslimanskom bratstvu
29. Apr. 20260
Društvo
VODA DOŠLA DO GRLA: Krivična prijava protiv kompletnog Vijeća ministara i Predsjedništva Bosne i Hercegovine...
30. Sep. 20250
Vijesti
KOMŠIĆ PRIMIO U NASTUPNU POSJETU OTPRAVNIKA POSLOVA AMBASADE SAD U BiH: Južna plinska interkonekcija ponovo u fokusu
18. Sep. 20250
Vijesti
SRĐAN PUHALO UZBURKAO DUHOVE: "Članovi Predsjedništva BiH šalju šizofrene poruke u javnosti i na unutrašnjem planu, građanima..."
17. Sep. 20250
Sport
KRAJ JEDNE VELIČANSTVENE ERE: Minhen se naklonio velikanu koji je pisao istoriju Bayerna
Prije 10 min0
Svijet
ALARMANTNO U AFRICI: WHO proglasio ebolu međunarodnom krizom
Prije 16 min0
Evropa
IZNENAĐENJE IZ ŠTUTGARTA: Mercedes spreman za proizvodnju oružja zbog nepredvidivog svijeta
Prije 22 min0
Rat u zalivu
IRAN SE SPREMA ZA NASTAVAK RATA: Neviđene scene na državnoj televiziji, civile uživo uče kako da pucaju iz kalašnjikova (VIDEO)
Prije 33 min0
Vijesti
DODIK NAMJEŠTA VELIKU IGRU: Novi visoki predstavnik oslobodit će ga za...
15. Maj 20263
Vijesti
"NERADO ODLAZIM, ZALJUBIO SAM SE U OVU ZEMLJU": Christian Schmidt otkrio pravu istinu o iznenadnoj ostavci
15. Maj 20260
Vijesti
IVICA PULJIĆ, DIREKTNO IZ WASHINGTONA: "Amerikancima treba poslušniji visoki predstavnik u BiH"
15. Maj 20260
Vijesti
POZADINA VANDALIZMA U CENTRU SARAJEVA: Ko je "Vučićev tajkun" Milija Babović i kome je zasmetalo njegovo poslovanje u BiH (FOTO)
15. Maj 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.