FILMSKI FENOMEN U REGIONU: Redatelj "Svadbe" govori o kritikama koje dobija, a izdvojio je one koje su ga pogodile

Tvrdi da nikoga nije želio uvrijediti i da se uvijek trudi da njegovi likovi budu simpatični,

  • Kultura

  • 11. Maj 2026  11. Maj 2026

  • 0

Redatelj Igor Šeregi, čiji je film "Svadba" rekorder po broju gledatelja u hrvatskim kinima govorio je o ostvarenom uspjehu i fenomenu svoje kreacije.

Na samom početku progovorio je o konkretnim brojkama i početnim očekivanjima. 

"Trenutno smo na oko, ili smo to prešli, 800.000 gledatelja u Hrvatskoj, na oko dva milona regionalno, a globalno na 2,25 miliona gledatelja. To je bez regije", rekao je Šeregi pa nastavio:

"Nadali smo se preći 100.000 jer to od 2013. i "Svećenikove djece" Vinka Brešana, u Hrvatskoj nitko nije uspio. Sve skupa nam je još uvijek nevjerojatno.

Svaki put kad se dođe sličnog uspjeha, odmah stiže i pitanje o tome dolazi li nastavak, odnosno što dalje.

"Kad sam prije deset godina snimio "ZG80", ljudi su prigrlili taj film i pričalo se o tome kad će "ZG90". Napisali smo "Svadbu 2" i prijavili je na natječaju. Kad bih gatao, rekao bih da će snimanje početi u trećem mjesecu iduće godine, a u kinima bi bila u prvom mjesecu 2028., što bi bilo točno dvije godine kako je izašao prvi film."

Otkrio je i kako se odlučio na konačnu verziju filma.

"Bilo je puno testiranja s bliskim mi ljudima, ali i nepoznatima. Odbijeni smo 14 puta i počeli smo sumnjati u kvalitetu onoga što radimo, ali nakon što smo snimili film i imali dužu verziju, nama nepoznati ljudi su gledali film i ispunili upitnik o tome kako su ga doživjeli. Nakon toga smo skratili film za pola sata. Amerikanci nisu blesavi što rade takve stvari."

Najgora kritika?


"Bilo je dosta njih s desnog spektra u Hrvatskoj, ali vidio sam slične kritike i u Srbiji. Oboje su se zabunili očito jer su rekli da su ispali seljačine u filmu. Malo me pogodilo što su se neki svećenici osjećali pogođeno. Stvarno smo u filmu obojicu prikazali kao dobre momke pa mislim da su kritike stigle od onih koji ga nisu pogledali. Mislim da smo poslali pozitivnu poruku."

Tvrdi da nikoga nije želio uvrijediti i da se uvijek trudi da njegovi likovi budu simpatični, piše N1.


"Željeli smo imati prepoznatljive likove, srpskog političara i hrvatsku poduzetničku obitelj. Htjeli smo biti i iskreni u dijalogu, zato nam nitko nije zamjerio uvrede. Nismo se nikome rugali, odnosno rugali smo se svima. Film je u konačnici holivudski, svi ispadnu dobri momci. Kad radim film, svi moji likovi će biti simpatični."

Na kraju je otkrio što priprema u budućnosti.

"Sljedećih tri, četiri, pet godina ćemo lupati po "Svadba universeu", ali htio bih napraviti teen komediju kao "Superbad" o tri lika koji završavaju faks, idu svaki petak van, ali nikad nisu završili s curom ili dečkom. I u zadnjem pokušaju, kako su ga doživjeli, na ploči rade veliku jednadžbu gdje izaći da nađu ljubav i ploča im kaže - Sisak."

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...