PAO NEVJEROVATAN REKORD NA UTAKMICI ČEŠKE I JUŽNE AFRIKE: Ovo se nikad nije dogodilo


Koubek i Broos su vršnjaci.

  • SP 2026

  • 18. Jun. 2026  

  • 0

Na svjetskim prvenstvima se dosad nije dogodilo da su selektori obje momčadi koje igraju utakmicu stariji od 70 godina. Sad je i taj rekord pao

Utakmica Češke i Južne Afrike označila je početak drugog kruga natjecanja po grupama na Svjetskom prvenstvu u nogometu. Ujedno to je i jedan historijski trenutak za nogomet.

Naime, selektori obiju reprezentacija, Miroslav Koubek i Hugo Broos, stariji su od 70 godina. To se dosad na najvećoj nogometnoj smotri nikad nije dogodilo, otkrila je statistička platforma Sqawka.

Još jedan kuriozitet. Koubek i Broos su vršnjaci. Obojici su 74 godine. Dakle, može se reći i da su po prvi put utakmicu vodila dva selektora stara 74 godine, prenosi tportal.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...