Ekonomija
NAJVEĆI DOMAĆI TRGOVAČKI LANAC NASTAVLJA RASTI: Bingo u petak otvara novu trgovinu
Prije 17 min0
Mirvić poručuje da će svoja prava tražiti pred nadležnim sudom.
Hronika
02. Jul. 2026
2
Novo Goražde bilo je poprište još jednog slučaja koji je izazvao brojne reakcije javnosti nakon što je, prema tvrdnjama Mahira Mirvića iz naselja Kopači, policija u ranim jutarnjim satima došla na njegovu adresu zbog istaknutih zastava s ljiljanima.
Kako navodi Mirvić, policijski službenici su na njegova vrata pokucali u 2:25 sati, dok je sa porodicom pratio utakmicu nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine.
-Policija mi je došla u 2:25 ujutro zbog zastava sa ljiljanima, kao da sam najveći kriminalac. Živim sa suprugom i petogodišnjim djetetom koje se prepalo dolaska policije i sada je pod velikim stresom. Zar smo došli do toga da policija usred noći dolazi zbog zastava, izjavio je Mirvić.
Prema dokumentaciji koju je dostavio, policija mu je uručila prekršajni nalog u iznosu od 100 KM, pozivajući se na Zakon o javnom redu i miru Republike Srpske, te je privremeno oduzela dvije zastave s ljiljanima. U zapisniku je navedeno da su zastave dobrovoljno predate policijskim službenicima, a Mirvić je potpisao da ne prihvata odgovornost i zatražio sudsko odlučivanje.
Uz prekršajni nalog izdata je i potvrda o privremenom oduzimanju predmeta, u kojoj je navedeno da su oduzete dvije zastave sa ljiljanima.
Mirvić poručuje da će svoja prava tražiti pred nadležnim sudom.
Ekonomija
NAJVEĆI DOMAĆI TRGOVAČKI LANAC NASTAVLJA RASTI: Bingo u petak otvara novu trgovinu
Prije 17 min0
Evropa
ZAPAD IMA JEDINSTVENU ŠANSU DA SLOMI PUTINA: "Ključ za kraj rata nije u Moskvi"
Prije 22 min0
Ekonomija
AERODROM TUZLA VEĆ DOSTIGAO REZULTAT CIJELE 2025: Kroz terminal prošlo 338.132 putnika
Prije 24 min0
Ekonomija
MILIONI ZA PLAĆE, NAKNADE I PUTOVANJA: Evo kako će institucije BiH trošiti novac
Prije 31 min0
Hronika
SUD BIH DONIO KONAČNU ODLUKU: Fikretu Hodžiću i 'Srebrenoj malini' bit će vraćeno preko 400.000 KM
Prije 10h0
Hronika
"OVO JE TEK POČETAK": Fikret Hodžić prekinuo šutnju nakon odluke Suda
Prije 9h0
Hronika
ERNAD SPAHIĆ PRIJAVIO PROFIL "BANE GLOGOVAC" ZBOG PRIJETEĆIH PORUKA: "Izgubio sam oca i pola porodice, neću šutjeti"
12. Jul. 20260
Hronika
SKUPA GREŠKA NA GRANICI: Jedan propust pri ulasku u EU donio mu visoku kaznu
13. Jul. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 2
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.