Politika
MUJANOVIĆ TRAŽI NOVI UDAR NA DODIKA: "SAD mu moraju hitno vratiti sankcije"
Prije 4h0
Nosioci lista za Predstavnički dom Parlamenta Bosne i Hercegovine su Srđan Amidžić, Obren Petrović i Radovan Višković.
Politika
03. Jul. 2026
0
Savo Minić i Željka Cvijanović su zvanični kandidati SNSD-a za predsjednika Republike Srpske i člana Predsjedništva BiH iz reda srpskog naroda.
Ove informacije su potvrđene na sjednici Predsjedništva SNSD-a na kojoj su utvrđene i izborne liste.
"Predstojeći izbori održavaju se u okolnostima u kojima se ja ne mogu kandidovati, što je besmisleno s obzirom na demokratiju i ljudska prava o kojima govori Evropska unija, ali koja, kako je rečeno, ne postoje u Bosni i Hercegovini. Stajat ću iza ovih izbora jer su Savo Minić i Željka Cvijanović i moj izbor kandidata. Pobijedit će na izborima dvocifrenom razlikom", naveo je Dodik o ovim odlukama.
Iz SNSD-a su saopćili da rezultati anketa koje su radili pokazuju da SNSD ima podršku 41 posto građana.
Nosilac izborne liste iz Izborne jedinicu 1 je Slobodan Јavor, IZ 2 Miroslav Bojić, I3 Igor Dodik, IZ 4 Petar Јelić, IZ 5 Danijel Јošić, IZ 6 Mikajlo Lazić, IZ 7 Zoran Stevanović, IZ 8 Aco Stanišić ili Јovan Katića i IZ 9 Luka Petrović.
Nosioci lista za Predstavnički dom Parlamenta Bosne i Hercegovine su Srđan Amidžić, Obren Petrović i Radovan Višković.
Sve je kratko komentirao politolog Jasmin Mujanović.
-Potpuna transformacija vlasti secesionističkog SNSD-a u bh. entitetu Republika Srpska u porodičnu dinastiju gotovo je dovršena, nakon što je Dodikov sin Igor najavljen kao vodeći kandidat te stranke za entitetsku zakonodavnu skupštinu. I on je prošle godine skinut sa liste američkih sankcija, poručio je Mujanović.
(SB)
Politika
MUJANOVIĆ TRAŽI NOVI UDAR NA DODIKA: "SAD mu moraju hitno vratiti sankcije"
Prije 4h0
Vijesti
REAKCIJA IZ AMERIKE, NAKON UPADA SPECIJALACA RS-a U SREDNJOJ BOSNI: „Ovo bi mogli biti članovi iste grupe koja je pratila Dodika dok je bježao...“
04. Avg. 20261
Politika
MUJANOVIĆ ZA FOREIGN POLICY: Zašto je zaokret Washingtona prema Srbiji poguban za SAD
30. Jul. 20260
Politika
MUJANOVIĆ UPOZORAVA NA VELIKI ZAOKRET: "BiH je novo političko ratište Amerike i Evrope" (VIDEO)
23. Jul. 20261
Rat u zalivu
ZVANIČNI TEHERAN PREUZIMA NARATIV: "Napustite Bliski istok" - poručuje Iran stranim silama
Prije 12 min0
Ekonomija
BROJNE MALVERZACIJE: Danas zadnji dan Glova u Bosni i Hercegovini
Prije 31 min0
Sport
BORAC POBIJEDIO VELEŽ: Susret obilježio prekid zbog skandiranja ratnom zločincu i nacionalističke uvrede
Prije 34 min0
Hronika
DJEVOJČICA (15) NOŽEM IZBOLA DJEVOJKU: Policija privela maloljetnicu
Prije 43 min0
Politika
KO BI SE OVOME NADAO: Rezultati ankete u Republici Srpskoj prednost daju ovim političarima i strankama...
Prije 18h1
Politika
BARONESA ARMINKA HELIĆ O UVOĐENJU NOVIH SANKCIJA DODIKU: „To je trebalo odavno učiniti. Ovo je kontinuirana kampanja s ciljem zastrašivanja..."
08. Avg. 20260
Politika
BODIROGA U GLAVU: "Cvijanovićka za počasnog konzula BiH u Panami imenovala Fatiha Kola — osobu povezanu s narko-kartelom „Tito i Dino“, u čijem je društvu uživao i Košarac"
08. Avg. 20261
Politika
DRAMA U WASHINGTONU: Kongresmeni traže vraćanje Milorada Dodika na "crnu listu", ali ni to nije sve...
07. Avg. 20261
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.