MESSI, JEDAN JEDINI: Barca osvojila treći Kup kralja zaredom i sjajno ispratila Enriquea (VIDEO)

Neymar je nakon Puskasa početkom 60-ih postao prvi igrač koji je dao gol u tri finala Kupa kralja zaredom

• 28. Maj 2017  28. Maj 2017

• 0

Barcelona je pobijedila Alaves 3:1 i tako po 29. put osvojila Kup kralja te na najbolji način ispratila Luisa Enriquea iz kluba.

Za Katalonce je sjajio Messi koji je postigao jedan pogodak i ostvario isto toliko asistencija, Pacu Alcaceru.

Osim njih dvojice, pogodak je postigao i Neymar. Jedini pogodak, ali vjerovatno i najljepši, za Alaves je postigao Hernandez iz slobodnog udarca.

Iako sam početak utakmice nije ponudio ništa drugo nego Barceloninu dominaciju posjedom, pravi je 'blitzkrieg' uslijedio od 30. minute, kada je zasjao jedan jedini Messi.

Argentinac je odigrao dupli pas s Neymarom i dobio loptu 16 metara od gola te ljevicom pospremio u donji desni ugao Alavesovog gola. Njihovo slavlje nije dugo trajalo jer je tri minute kasnije Hernandez izjednačio.

Iz slobodnog udarca s otprilike 25 metara, navodno budući igrač Real Madrida, skida paučinu s gornjeg lijevog ugla Cillessenovih vratiju.

Ali, na poluvrijeme se otišlo s vodstvom Enriqueve ekipe. Prvo je u 45. minuti za novo vodstvo katalonskog kluba pogodio Neymar.

Messi je na desnoj strani Alavesovog kaznenog prostora sjajno uočio i proigrao Gomesa. Portugalac je, pak, na drugoj stativi pronašao Neymara, a Brazilac je samo gurnuo loptu u praznu mrežu iako je vjerovatno bio za koji centimetar u nedozvoljenoj poziciji.

U trećoj minuti sudijske nadoknade, Barcelona je udvostručila svoje vodstvo. Nezaustavljivi Messi je prošao po desnoj strani kao iz šale i onda ispod oka na 11 metara od gola dodao loptu za Alcacera koji je pogodio 'malu mrežicu'.

Tačku na i je u 50. minuti upravo mogao staviti isti španjolski nogometaš i konačno odlučiti pobjednika. Messi se sjajno odhrvao od Llorentea na lijevoj strani i uputio centaršut za Alcacera čiji je udarac iz neposredne blizine obranio Pacecho

Barcelona je zatim spustila za nekoliko brzina niže te dopustila Alavesu da im se približi i možda postigne drugi pogodak.

Solidnu priliku za to je imao Deyverson i to u dva navrata. Mogao je u 69. minuti nakon udarca iz kuta dati gol sa desetak metara, ali je njegov udarac leđima blokirao Gomes.

Dvije minute kasnije, nakon što je uputio udarac glavom, lopta mu se vratila, ali je njegov ponovni pokušaj zaustavio Cillessen.

Na kraju je utakmica završila s 3:1, a Luis Enrique je u tri godine kao trener Barcelone osvojio devet trofeja uključujući dva španjolska prvenstva te jednu Ligu prvaka.