DŽEKINA ROMA U DRAMATIČNOJ ZAVRŠNICI BOLJA OD TOTTENHAMA: Pogledajte svih 5 golova sa nogometnog spektakla u New Jerseyu (FOTO, VIDEO)

Roma je u prijateljskoj utakmici svladala Tottenham sa 3:2 u New Jerseyju

• 26. Jul. 2017  26. Jul. 2017

• 0

Džeko i suigrači su bolje otvorili utakmicu i bili opasniji od londonskog sastava.

Već u 13. minuti sa jedanaest metara bio je precizan Diego Perotti za vodstvo Vučice od 1:0. Nakon toga Tottenham je zaigrao nešto bolje te su zaprijetili nekoliko puta preko Harryja Kanea, ali promjene rezultata prije odlaska na odmor nije bilo.

U nastavku susreta velika greška suca jer nije dosudio čist penal nad Harryjem Kaneom. Tottenham je i nakon toga bio opasniji, ali do izjednačenja nisu mogli. Kazna za promašaje stigla je u 70. minuti kada je Turčin Under pogodio za 2:0. Tottenham je smanjio prednost Rome u 87. minuti nakon pogotka Winksa, a u 91. minuti su izjednačili preko Janssena.

Kada se mislilo da će jedanaestersci odlučiti pobjednika, Roma je stigla do novog gola i to preko Tumminella u 92. minuti. Naš najbolji strijelac svih vremena Edin Džeko igrao je do 63. minute susreta kada ga je zamijenio upavo strijelac pobjedonosnog gola Tumminello.