BARCA - REAL 1:3 : "Kraljevi" prohujali Nou Campom, pogledajte golove (VIDEO)

Real nosi ogromnu prednost na Santiago Bernabeu

• 13. Avg. 2017  14. Avg. 2017

• 1

Real je u prvoj utakmici Superkupa Španjolske s 3:1 pobijedio Barcelonu na Camp Nou,

Imao je Real prednost od 50. minute, nakon što je Pique bezopasan ubačaj Marcela poslao u svoju mrežu.

Suarez je 15 minuta prije kraja pao u duelu s Realovim vratarom Navasom, a sudac nasjeo na njegovo simuliranje i poklonio Barceloni jedanaesterac kojeg je realizirao Messi.

Izgledalo je tada da bi domaći mogli i do preokreta, a onda su Real u vodstvo vratili Rakitić i Ronaldo... Prvi je nakon odugovlačenja s udarcem izgubio loptu u kaznenom prostoru gostiju, a drugi projurio pored Piquea i majstorskim udarcem iskosa s lijeve strane pogodio suprotni kut praćen zvižducima cijelog stadiona. Golčina dovoljna da Ronaldo skine dres i Kataloncima pokaže svoj isklesani torzo. I zaradi žuti karton.

Samo dvije minute kasnije još jedna odluka suca koja je šokirala Real. Ronaldo je pao u duelu s Umtitijem, a sudac je Portugalcu pokazao žuti karton zbog simuliranja i isključio ga iz igre. I iz uzvratne utakmice.

Barca je pokušavaala izjednačiti, stvarala pritisak, ali u silnoj konfuziji pred golom gostiju gube loptu. Vasquez vuče kontru i proigrava Asensia, a on topovskim udarcem postavlja konačnih 1:3. Real tako u uzvrat, koji se u srijedu igra u Madridu, ulazi s dva velika gola prednosti.

BARCELONA - REAL 1:3

TIJEK SUSRETA:

KRAJ UTAKMICE!

90´ 3 minute nadoknade

89´ GOL! 1:3! Dugo je Barca plela mrežu oko gola Reala, Suarez izgubio loptu, Vasquez povukao kontru i proigrao Asensija, a ovaj fenomenalno zabio s lijeve strane.

85´ Dobra akcija Barce, Suarez dobio priliku za udarac ali mu lopta prelazi preko noge i ide daleko od gola.

84´ Vasquez mijenja Balea, a Alcacer Rakitića.

82´ Crveni karton za Ronalda! U samo nekoliko minuta dva žuta kartona. Prvo za skidanje majice, pa za simuliranje. Nakon toga je i gurnuo suca.

80´ 1:2! Ronaldo! Nakon pritiska Barcelone, Madriđani odigravaju kontranpad, Ronaldo s lijeve strane ulazi u 16 i fantastično pogađa suprotni kut.

78´ Messi vuče kontru, sjajno proigrava Suareza, no ovaj je požurio s utrčavanjem. Bio je u zaleđu.

77˙GOL! 1:1. Messi je pogodio iz penala.

76´ Penal za Barcu! Ogroman pritisak domaćina, nekoliko opasnih pokušaja Messija u jednom napadu. Lopta dolazi do Suareza kojeg "ruši" Navas. Utisak je da je Urugvajac simulirao.

75´ Ovo je teže promašiti nego pogoditi. Nakon pritiska Barce i gužve u šesnaestercu lopta dolazi na peterac kod Busquetsa, a on prebacuje prazan gol.

73´ Denis Suarez dobru kontru Barce završava lošim šutem pravo u Keylora Navasa.

72´ Ronaldo zabija, ali iz zaleđa. Gol je poništen.

71´ Ronaldo podvaljuje Marcelu na lijevoj strani, ovaj upućuje bombu, a Ter Stegen refleksno brani

71´ Škarice Ronalda nakon ubačaja Carvajala završile su visoko iznad gola.

68´ Iniesta napušta teren, a u igru ulazi Roberto. Mijenja i Real. Asensio umjesto Kovačića.

65´ Pritisak Barce. Alba šalje izvrsnu loptu Suarezu, no Urugvajac loše primiruje loptu u izglednoj situaciji. Vidal ima prostora na desnoj strani ali ne uspijeva poslati dobar centaršut.

63´ Vidal upropaštava izglednu kontru dodavanjem Suarezu koji se našao u dubokom zaleđu.

62´ Nije dugo trebalo Ronaldu da zaprijeti. Šutirao iz šesnaesterca s lijeve strane, ali Vidal blokira.

60´ Isco glavom nakon ubačaja Balea, preko gola.

60´ Ronaldo je u igri, dočekan zvižducima Camp Noua. Zamijenio je Benzemu, a kod Barce Denis Suarez mijenja Deloufeua.

59´ Korner Barce, Suarez glavom pod prečku a Navas odbija u korner.

57´ Požutio je i Busquets.

55´ Utakmica se rasplamsala. Nakon kontre Benzema prizemno ubacuje a lopta je došla do Carvajala koji šutira s peterca s desne strane. Alba spašava u zadnjem trenutku.

54´ Gužva pred golom Reala. Centaršut s desne strane, a nakon gužve lopta dolazi lijevo do Deloufeua. On vraća loptu prema drugoj stativi ali ju nitko nije proslijedio u mrežu.

52´ Benzema je probio i centrirao, pogađa Piquea i lopta se odbija u korner.

50´ GOL! Real vodi. Marcelo je dobio loptu na lijevoj strani, poslao prizeman centaršut a Pique je, u želji da je izbije, loptu poslao u vlastitu mrežu

48˙ Solo prodor Messija. Uspio je ući u šesnaesterac ali ga je tu dočekao Ramos i otklonio opasnost.

46´ Počinje drugo poluvrijeme. Nema promjena u sastavima.

Kraj prvog poluvremena.

45´ Alba na jednoj strani nije dobro centrirao, ali je Carvajal na drugoj pogodio Balea, no tešku loptu Velšanin je glavom poslao visoko preko gola.

41´ Carvajal sprječava polukontru Barce, faulom zaustavlja Iniestu i dobiva žuti karton. Već peti na utakmici.

40´ U žutim kartonima je 2:2. Prvo je Messi uklizao Casemiru s leđa, a potom je Bale oštro ušao u Busquetsa.

39´ Velika šansa Reala. Isco je povukao s lijeve strane, odigrao povratnu za Balea koji šutira iz prve sa desetak metara, ali pravo u Ter Stegena.

36´ Dupli pas Suareza i Rakitića, Carvajal izbija i spašava Ter Stegena od 1 na 1 situacije sa Urugvajcem.

33´ Iniesta dodaje Albi u prostor, on prizemno ubacuje za Messija, a Kovačić u zadnjem trenutku izbija u korner

32´ Ter Stegen lagano brani dalekometni udarac Casemira.

27´ Pique je pokušao zabiti rukom nakon ubačaja iz kornera i nagrađen je žutim kartonom.

25´ Messi je izborio slobodan udarac na 22-23 metra od gola malo s lijeve strane i šutirao malo preko gola.

20´ Casemiro je očekivano prvi završio u sučevoj bilježnici. Oštro je startao na Messija i dobio žuti karton.

18´ Isco je solo prodorom na lijevoj strani izborio prostor za udarac te je s desetak metara iskosa pogodio vanjsku stranu mreže.

15´ Najprije je Bale dobio dobru dubinsku loptu te je Umtiti reagirao u posljednjem trenutku, a potom je na drugoj strani Vidal probio desni bok i ubacio prizemnu loptu koja nije pogodila nikog od njegovih suigrača.

10´ Rakitić je s centra poslao odličnu visoku loptu iza zadnje linije Reala, Suarez ju primirio te šutirao ljevicom iskosa sa desetak metara. Navas brani prizemni udarac.

2´ Ter Stegen je loše ispucao loptu, Kovačić ga pokušao lobovati sa 40 metara, no bez Nijemac lagano brani.

1´ Utakmica je počela

BARCELONA: Ter Stegen - Vidal, Pique, Umtiti, Alba - Rakitić, Busquets, Iniesta - Messi, Suarez, Deulofeu

REAL MADRID: Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Kovačić, Casemiro, Kroos - Isco - Bale, Benzema

_________________________________________________

Nakon pripremne utakmice u Americi, veliki rivali prvi put ove sezone odmjeravaju snage u službenom meču. Barca kao osvajač Kupa kralja i Real kao aktualni prvak sučelit će snage u dvomeču za superkup, a prva utakmica igra se na Camp Nou.

El Clasicu nikad ne trebaju specijalne najave, kad Barcelona i Real Madrid igraju to je utakmica koja se prati, a osobito ako je u igri trofej. Večeras na Camp Nou u prvoj utakmici Španjolskog superkupa domaćinu je daleko važnije kakvim će se predstaviti, nakon sezone u kojoj su osvojili samo Kupa kralja i šokantnog ljetnog Neymarovog noža u leđa.

Real Madrid je već u Skoplju u Europskom superkupu otvorio sezonu lova na trofeje, a neumorni kolekcionari Florentino Perez i Zinedine Zidane ne mogu utažiti glad za trofejima, makar se radilo o Superkupu. Kraljevi neće dati Barci popusta, niti priliku da se konsolidiraju u postneymarovoj eri.

Barcelona je 12 puta u povijesti osvojila Superkup, a Real devet. Ovo je njihov ukupno 268. dvoboj, a 233. natjecateljski. Blaugrana je slavila ukupno 111 puta, a Merenguesi 97, uz 59 remija.