SENZACIJA NA RUJEVICI: Rijeka srušila slavni Milan, Partizan potopljen u Kijevu, pogledajte golove (VIDEO)

Marin Aničić svojim je pogotkom Astani donio europsko proljeće, a pogodio je i Edin Višća u pobjedi Basaksehira

• 07. Dec. 2017  08. Dec. 2017

• 0

Izabranici Matjaža Keka u velikoj su rezultatskoj krizi, u hrvatskom prvenstvu imaju pet poraza u posljednjih sedam utakmica. No, to ih nije spriječilo da skupe snage i prirede povijesnu senzaciju na Rujevici.

Večeras su nadigrali veliki Milan te pobjedom okončali ovosezonski nastup u Europi. Za Rijeku su pogađali Jakov Puljić na početku prvog i Mario Gavranović na početku drugog poluvremena.

Nažalost, Rijeka je svoje šanse za prolazak dalje prokockala ranije, te ova pobjeda neće biti dovoljna za išta više od trećeg mjesta i dostojnog oproštaja od Europe.

Beogradski Partizan otišao je na turistički izlet u Kijev, obzirom da su kolo ranije obezbijedili proljeće u Europi. Uz hat-trick Moraesa Dynamo je slavio s 4:1 te ovjerio prvo mjesto u skupini.

Višća je pogodio u pobjedi svog Basaksehira protiv Brage, ali to nije bilo dovoljno za drugo mjesto u skupini, obzirom da je Ludogorets izvukao bod kod Hoffenheima.

Junak večeri je Marin Aničić, koji je riješio utakmicu u Pragu, te u direktnom okršaju donio Astani povijesno europsko proljeće.

Muhamed Bešić odigrao je 90 minuta na poziciji stopera u pobjedi Evertona kod Apollona, kao i Ognjen Vranješ u remiju AEK-a kod bečke Austrije.

Mateo Sušić odigrao je 90 minuta na desnom boku moldavskog Sheriffa, koji je poražen na gostovanju u Kopenhagenu, u direktnom duelu za prolazak u knockout fazu Europske lige.