GRAĐANI MU SE I DANAS KLANJAJU: Manchester City se prisjetio povijesne utakmice, Džeko će zbog ovoga zauvijek biti slavljen na Etihadu

Edin Džeko će zauvijek ostati upamćen na Etihadu, jer je jedan od "najodgovornijih" za titule prvaka Engleske do kojih je City došao u 21. stoljeću

• 30. Mar. 2018  30. Mar. 2018

• 0

Svi se još uvijek sjećamo kultne utakmice Manchester Cityja i Queens Park Rangersa iz 2012. godine. Građani su se borili za titulu prvaka Engleske sa gradskim rivalima, Crvenim đavolima, a u zadnjem kolu im je bila potrebna pobjeda protiv QPR-a.

Ipak, QPR je vodio s 2:1 u samom finišu utakmice, a onda je Edin Džeko u 92. minuti pogodio za 2:2 i produžio nadu Cityja. Dvije minute kasnije je Aguero postigao gol za konačnih 3:2 i tako Cityju donio veliki preokret i prvu titulu prvaka Engleske još od 1968. godine.

Međutim, nije ovo bila jedina odlučujuća utakmica Cityja u kojoj je Edin Džeko briljirao. U Manchester Cityju prisjetili i maja 2014. godine i ključne utakmice protiv Evertona na Goodisonu.

Sergio Aguero je izjednačio na 1:1, ali je morao napustiti igru zbog povrede, pa je sve palo na leđa Džeke. A, onda je Edin doveo Građane u vodstvo od 2:1, a potom i pogoditi za 3:1. i na kraju slavio pobjedu i približila ih drugom peharu osvajača Premier lige, koji je na kraju i završio u vitrinama Građana.