DEMONSTRACIJA SILE USRED MADRIDA: Pogledajte kako je Barcelona demolirala Sevillu s 5:0 i osvojila Kup Kralja!

Barcelona je na stadionu madridskog Atletica demolirala Sevillu i u velikom stilu osvojila španjolski Kup.

• 22. Apr. 2018

• 0

Na kraju se "brojač" zaustavio na brojci pet, ali moglo je još nekoliko lopti završiti iza leđa Sevillinog vratara Sorije koji je bio kao na streljani. Odigrala je momčad Ernesta Valverdea fantastičnu utakmicu na putu do ukupno 30. naslova u ovom natjecanju.

Kataloncima je ovo bio ujedno i četvrti uzastopni trijumf u ovom natjecanju čime su izjednačili 85 godina star rekord Athletic Bilbaa koji je Kup osvajao uzastopne od 1930. do 1933., ali i madridskog Reala koji je istu stvar napravio nešto ranije, između 1905. i 1908. godine.

Inače, Barca je samim ulaskom u finale već srušila jedan rekord. Prva je momčad u španjolskoj povijesti koja je pet puta zaredom u završnoj utakmici za pokal Kupa .

Pogotke za blaugranu zabili su Suarez (dva), Messi, Iniesta te Coutinho s bijele točke, a cijeli je susret odigrao Ivan Rakitić unatoč tome što je nastupio s posebnom zaštitom za nedavno operiranu ruku.

Susret je bio riješen već do poluvremena jer je Barca na odmor otišla sa velikih 3:0 pa je bilo pitanje samo koliko će u nastavku susreta Katalonci biti zainteresirani za igru prema naprijed. Na Sevillinu žalost, bili su, ispucavši na njoj valjda sve frustracije koje su se nakupile zbog ispadanja iz Lige prvaka .

Nije se dugo moralo čekati na prvu šansu na utakmici. Iako je ona došla iz slobodnog udarca. Lionel Messi je u 9. minuti pucao s nekakvih 27-28 metara, lopta je išla prema gornjem lijevom kutu, ali je Soria fantastičnom obranom spriječio vodstvo Katalonaca .

A samo četiri minute kasnije, u 14., Barcelona je probila led. Cillessen je ispucao loptu iz svog peterca i odlično pronašao Coutinha koji je neobjašnjivo ostavljen sam na desnoj strani. Sjurio se Brazilac prema golu Seville, kad mu je vratar izašao u susret, poslao je paralelnu loptu po petercu, malo iza leđa Luisu Suarezu , ali Urugvajcu nije bilo teško ugurati loptu u praznu mrežu. Iniesta i Jordi Alba su kombinirali po lijevoj strani, Alba nakon toga petom, bez gledanja, fanastično proigrao Messija koji sa 6-7 metara u 31. minuti ne promašuje... Messi je ovim pogotkom izjednačio 68 godina star rekord legendarnog Telma Zarre. Naime, zabio je Argentinac u pet različitih utakmica finala Kupa.

Već u 40. minuti novi gol Barce! Bila je to još jedna polukontra Katalonaca. Iniesta je okomitom loptom pronašao Suareza, ovaj povukao loptu nekoliko metara pa odigrao Messija koji ga fantastično proigrava u prostor. Suarez je izašao sam pred Soriju i hladno pogodio za 3:0. Inače, tim pogotkom, Suarez je zabio u svim finalima u kojima je igrao za blaugranu (Liga prvaka, europski Superkup, Svjetsko klupsko prvenstvo, španjolski Kup i španjolski Superkup).

Nije Barcelona spuštala nogu s gasa ni u nastavku utakmice. U 52. minuti je Suarez oteo jednu loptu na 40 metara od Sevillinog gola, odigrao Iniestu , ovaj produžio do Messija koji ga izbacuje u šansu. Iniesta zaobilazi vratara i iz dosta teškog kuta pogađa za 4:0.

Zanimljiva situacija u 69. minuti. Coutinho je odigrao dupli pas sa Suarezom, izbio sam pred vratara i zabio, ali je sudac vidio ruku prilikom proigravanja Suareza pa je pogodak poništen. No, Coutinho je šansu da se upiše u strijelce dobio s bijele točke i nije ju propustio.