NOĆ KADA JE PLAKAO CAMP NOU: Pogledajte kako su se navijači Barcelone oprostili od jednog od najvećih veznjaka današnjice

Oproštajnu utakmicu igrao je jedan od najvećih igrača koje je dala poznata Barcina škola La Masija, Andres Iniesta

• 21. Maj 2018

• 0

Emotivno je bilo na Camp Nou u zadnjem, 38. kolu ovogodišnjeg prvenstva. Oproštajnu utakmicu igrao je jedan od najvećih igrača koje je dala poznata Barcina škola La Masija, Andres Iniesta.

Trener Ernesto Valverde gurnuo ga je u početni sastav protiv Real Sociedada, upisao je Iniesta tako 674. nastup za Barcelonu u svim natjecanjima i samo je Xavi Hernandez skupio više - 767. Cijeli je stadion Iniesti u čast podigao koreografiju kojoj je zajednički nazivnik bio - vječnost. A cijeli stadion je ustao na noge i zapljeskao kad je u 81. minuti izlazio van.

Andres Iniesta7Andres Iniesta Barcelona LaLiga 20052018Camp Nou Iniesta

Rezultat je, naravno, bio u drugom planu jer em je Barcelona već otkad osigurala naslov prvaka, em je prekinula u prošlom kolu niz neporaženosti pa je susret sa Sociedadom bio u znaku Barcinog broja 8. No, notirajmo da je Barcelona dobila rezultatom 1:0. Jedini pogodak na utakmici djelo je Coutinha koji je zabio u 57. minuti na asistenciju Luisa Suareza.

Bio je to Brazilčev osmi pogodak izvan 16 metara, nitko u ligama petice nije zabio toliko van kaznenog prostora osim Lea Messija s kojim se Coutinho izjednačio. S tim da je Brazilac četiri zabio u dresu Barce, a četiri u dresu Liverpoola.

Da je susret prilično nebitan, pokazao je i Valverdeov potez ostavljanja Lionela Messija na klupi. Ušao je tek u 68. minuti umjesto strijelca Coutinha. U strijelce se nije upisao, ali svejedno je osvojio Europsku zlatnu kopačku s 34 pogotka postignuta u Primeri.