BELGIJA - TUNIS 5:2: Lukaku i društvo prošetali se do osmine finala (VIDEO)

Deseti dan SP-a u Rusiji, na stadionu Otkritje u Moskvi otvorili su Belgija i Tunis

• 23. Jun. 2018  23. Jun. 2018

• 0

U 5. minuti prvi gol. Penal za Belgiju. Ben Youssef je žestoko gurnuo Hazarda na granici kaznenog prostora. VAR je pokazao da je ipak prekršaj bio unutra, a loptu je uzeo Hazard i lijepo pogodio za vodstvo Belgije od 1:0.

Deset minuta kasnije Belgija vodi 2:0. Gol je postigao Lukaku, svoj treći na prvenstvu. Lijepo mu je asistirao Mertens, a napadač Uniteda sjajno je pogodio mrežu Tunisa.

U 17. Minuti Tunis je smanjio na 2:1. Strijelac je bio Dylan Bronn.

Potom su Tunižani izgubili loptu na sredini terena, a Meunier je dodao do Lukakua koji postiže svoj drugi gol na utakmici i ukupno četvrti na prvenstvu.

U 51. minuti Belgija vodi 4:1. Hazard je lijepo primirio fantastičnu loptu od Alderweirelda i lijepo pogodio za veliko vodstvo Belgije. Ovo je drugi gol Hazarda na utakmici.

U 89. minuti Belgija vodi 5:1. Batshuayi je sada dao gol Tunisu.

Tunis je uspio smanjiti na 5:2 minutu prije kraja dvoboja u Moskvi.

Belgijanci sada imaju 6 bodova i gol razliku 8-2, a potvrdu plasmana u osminu finala mogu osigurati već nakon druge utakmice 2. kola ove grupe u kojoj se u nedjelju sastaju Engleska i Panama. Tunis je drugim porazom šanse za plasman dalje sveo na minimum.