LINEKER „OSVJEŽIO“ SVOJU ČUVENU IZJAVU: „21 igrač trči za loptom 13 minuta i Nijemci opet...“

Nakon sinoćnje utakmice, Linekerovo ime odmah su počeli zazivati nogometni fanovi širom svijeta, a on je objavio novu varijantu

• Show

• 24. Jun. 2018  24. Jun. 2018

• 0

"Nogomet je jednostavna igra, 22 čovjeka trče za loptom 90 minuta, a na kraju uvijek pobijede Nijemci", čuvena je izjava engleske nogometne legende Garyja Linekera još iz 1990. godine.

Jednako je aktualna i gotovo tri desetljeća kasnije, ali nakon dramatičnog preokreta i pobjede Njemačke nad Švedskom 2:1 u drugom kolu SP-a u Rusiji, Lineker je odlučio prilagoditi teoriju.

Šveđani su poveli protiv Njemačke, ali aktualni prvaci svijeta vratili su se nakon niza propuštenih prilika.

Nijemci su izjednačili početkom drugog dijela, a u 82. minuti ostali s igračem manje nakon isključenja Boatenga.

Kada se činilo da će ispasti s turnira, u sudačkoj nadoknadi se ukazao Kroos i u 95. zabio za pobjedu.

Linekerovo ime odmah su počeli zazivati nogometni fanovi širom svijeta, a on je objavio novu varijantu.

"Nogomet je jednostavna igra, 22 čovjeka trče za loptom 82 minute, Nijemci zatim ostanu s igračem manje pa 21 čovjek trči za loptom 13 minuta, i na kraju Nijemci nekako je*eno pobijede", napisao je Englez.