FANTASTIČNI NOLE U FINALU WIMBLEDONA: Pogledajte kako je Đoković u dramatičnom meču slavio protiv Nadala

Srbijanski tenisač Novak Đoković plasirao se u finale Wimbledona. Đoković je u polufinalu savladao velikog rivala Rafaela Nadala sa 3:2, po setovima 6:4, 3:6, 7:6, 3:6 i 10:8

• 14. Jul. 2018  14. Jul. 2018

• 0

Nakon prvog "poluvremena" Đoković je imao prednost od 2:1 u setovima, a duel je nastavljen danas i u nastavak meča je bolje ušao prvi igrač svijeta Rafael Nadal.

Napravio je break u drugom gemu i činilo se kako će lagano doći do osvajanja ovog seta. Međutim, Novak uzvraća u petom gemu, a zatim i sigurno servira za izjednačenje u četvrtom setu (3:3). Ipak, Nadal u ključnim trenucima ponovo oduzima servis Đoković, spašava čak tri break lopte na svoj servis i dolazi do osvajanja seta sa 6:3 i izjednačenja rezultata u setovima na 2:2.

Odlučujući peti set donio je izuzetnu igru sa obje strane. Oba tenisera su čvrsto držala svoj servis, a u osmom gemu petog seta Novak prvi dolazi do šanse za break, ali je ne koristi.

Uzvratio je Nadal već u narednom gemu. Došao je do dvije break lopte, ali Đoković se sjajnim servisima spašava i izvlači iz teške pozicije. Ipak, u 18. gemu Đoković prabi break i dolazi do pobjede, te odlazi u finale.

Nakon dramatičnog meča Đoković je bio vrlo emotivan pred novinarima...