DRAMATIČNA ZAVRŠNICA NA OLD TRAFORDU: MANCHESTER UTD. VODIO 2:0, PA UMALO PROSUO POBJEDU: Mourinho priznao novinarima da je GOTOVO!

Manchester United nimalo lako došao je do pobjede na otvaranju nove sezone Premier lige, na Old Traffordu je s 2:0 pao Leicester

• 11. Avg. 2018  11. Avg. 2018

• 0

Već u drugoj minuti sviran je kontroverzan penal za United zbog igranja rukom Amarteya. Paul Pogba golom s bijele točke postao je prvi strijelac Premier lige 2018./19.

Leicester je imao veći posjed lopte, Maddison je u 29. minuti iznudio briljantnu obranu De Gee.

Neki smatraju da je Fred u debiju za United mogao u 38. minuti dobiti i crveni karton, a u nastavku su pokušavali Iheanacho, Alexis Sanchez, Schmeichel je lako zaustavio dalekometni pokušaj Darmiana, Mata je u 65. imao dobru šansu...

Da bi u 75. minuti De Gea upisao i drugu veliku obranu, nakon što je Vardy ukrao loptu Shawu i ubacio, a Gray pucao glavom.

I onda u 83. minuti 2:0 i rješenje utakmice. Luke Shaw primio je sjajnu Matinu loptu, slučajno sam sebi prebacio i pogodio ljevicom svoj prvi ligaški gol u karijeri i prvi za ManU u svim natjecanjima!

No, završnica je ipak bila uzbudljiva: Vardy je loše pucao iz čiste šanse u 90. minuti, pa je u 92. smanjio na 2:1 nakon ubačaja Pereire kada se lopta odbila od vratnice njemu na nogu.

Imao je Leicester i zadnji korner u 94. minuti, Schmeichel je otišao naprijed i pucao glavom, pored gola.

"Bit će teška sezona za sve, ne samo za nas. Bit će teško jer imam svoje planove, ali se nalazim u situaciji u kojoj nisam mislio da ću biti. Gotovo je. Tržište je zatvoreno i o tome više ne govorimo. Ali to vam je posao trenera", rekao je Mourinho nakon pobjede njegovog tima.