PROSINEČKI NIJE BEZ RAZLOGA OPREZAN: Pogledajte kako je Austrija slavila protiv Švedske prije utakmice sa "Zmajevima", njega se najviše treba bojati...

Reprezentacija Austrije svladala je u prijateljskom meču Švedsku sa 2:0 i najavila gostovanje našoj selekciji

• 07. Sep. 2018  07. Sep. 2018

• 0

Selektor Austrije Franco Foda je utakmicu započeo u veoma neobičnom sastavu. Pružio je priliku ovim igračima:

Lindner, Prödl, Alaba, Lainer, Hinteregger, Ilsanker, Zulj, Grillitsch, Schöpf, Arnautović, Burgstaller.

Usprkos činjenici da je izmiješao ekipu njegovi izabranici su uspjeli da svladaju učesnika četvrtfinala SP-a, a poveli su već u 11. minuti. Centaršut Alabe i lošu reakciju odbrane na kraju završava Helander koji šalje loptu u svoju mrežu za 1:0.

Konačan rezultat meča postavljen je u 64. minuti. Sjajan gol postigao je David Alaba.

U nastavku meča šansu za igru su dobili Dragović, Gregoritsch, Lazaro, Sabitzer, Ulmer, Schlager.

Na kraju su izjave dali najbolji igrač i selektor Austrije:

Alaba: Željeli smo pobjedu, mnogo nam je značila ova utakmica, kao priprema za BiH. Mnoge stvari smo dobro uradili, sigurno neke možemo i bolje. Analizirat ćemo igru nakon svega.

Selektor Foda: Slijedi nam veoma važan meč protiv BiH. Moguće je da protiv BiH igramo drukčije nego protiv Švedske. BiH igra sa jednim špicem, 4-3-3, pa ćemo morati razmisliti. Pokušat ćemo preko desne strane sa Ilsenkerom. Razočaran samo posjetom (11.100 gledalaca), ekipa je zaslužila mnogo više, potrebna nam je podrška i fanovi, ali u redu, pobijedili smo, nadam se da ćemo drugi put imati veću posjetu.