LIGA NACIJA PUNA IZNENAĐENJA: Kosovu prvi bod, Srbija se provukla kod Litve, Rusi šokirali Turke, Italija se spasila kod kuće...

Nakon povijesnog neuspjeha i neodlaska na Svjetsko prvenstvo, Italija je u prvoj službenoj utakmici dočekala Poljsku

• 08. Sep. 2018  08. Sep. 2018

• 0

U utakmici Lige nacija odigrali su 1:1. a Talijani su do boda stigli tek pogotkom iz penala.

Ni Poljaci nisu imali bajno ljeto, oni su se oprostili od Rusije još u skupini koju su završili na posljednjem mjestu, a obje su momčadi startale s novim izbornicima - Roberto Mancini je bio na klupi Italije, a Jerzy Brzeczek je vodio Poljake.

Mancini je krenuo u sastav 4-3-3 s Insigneom, Balotellijem i Bernardeschijem u napadu, ali oni nisu uspjeli probiti gostujuću obranu.

S druge strane, uspješan je bio Zielinski koji je propustio dvije od tri utakmice Poljske a SP. On je za vodstvo pogodio u 40. minuti nakon što je loptu s lijeve strane na drugu vratnicu ubacio Robert Lewandowski .

Talijani su do boda uspjeli stići tek u 78. minuti kada je Jorginho pogodio s bijele točke nakon što je Blaszczykowski skrivio penal nad Chiesom.

Italija i Poljska igraju u skupini 3 Lige A, a s njima je još i Portugal. Iduću utakmicu Talijani igraju u gostima kod Portugalaca 10. rujna.

U Ligi B Rusija je s 2:1 slavila na gostovanju kod Turske . Čerišev je zabio za vodstvo u 13. minuti, a Aziz je do poluvremena izjednačio. Pobjedu gostima donio je Džjuba u 49. minuti. S njima je u skupini još i Švedska koja za tri dana dočekuje Turke.

Tri su utakmice odigrane u Ligi C. Albanija je s 1:0 golom Taulanta Xhake s 1:0 pobijedila Izrael i sada je s 3 boda prva u skupini 1 u kojoj se nalazi još i Škotska.

Srbija je istim rezultatom pobijedila Litvu na gostovanju, a Tadić je s bijele točke u 38. minuti postigao jedini pogodak. Srbija se nalazi u skupini 4, a tu su četiri reprezentacije. Iz iste skupine su igrale Rumunjska i Crna Gora koje su odigrale 0:0. Srbija je prva s tri boda, Rumunji i Crnogorci imaju po jedan bod, a posljednja je Litva.

U Ligi D su Azerbajdžan i Kosovo odigrali 0:0, a Farski su Otoci u istoj skupini pobijedili Maltu s 3:1 i prvi su s tri osvojena boda.