LIGA PRVAKA: Liverpool srušio PSG na Anfieldu, Zvezda izvukla bod protiv Napolija (VIDEO)

Liverpool je prvoga dana Lige prvaka u dramatičnoj završnici pobijedio PSG na Anfieldu. Junak je bio Roberto Firmino koji je u sudijskoj nadoknadi pogodio za 3:2., dok je u drugoj utakmici grupe iznenađenje priredila Crvena Zvezda koja je u Beogradu izvukla bod protiv Napolija, iako su gosti uputili čak 20 udaraca prema golu domaćina.

• 18. Sep. 2018  19. Sep. 2018

• 0

Fantastičan nogomet igrali su Liverpool i PSG u derbiju koji je opravdao sva očekivanja. Na kraju su sretniji bili Redsi koji su u sudijskoj nadoknadi došli do pobjede.

Redsi su silovito ušli u susret i u prvih sedam minuta imali su pet kornera, no PSG je izdržao nalete domaćina. Francuzi su prvi put zaprijetili u 17. minuti kada je Cavani dobro pucao, no Alisson je odbranio.

Daleko bolju igru domaćin je okrunio vodstvom u 30. minuti nakon što je Daniel Sturridge glavom pogodio nakon odličnog ubačaja Andyja Robertsona.

Šest minuta kasnije već je bilo 2:0. Juan Bernat je neopreznim startom oborio Georgionija Wijnalduma i turski sudija Cuneyt Cakir je pokazao na bijelu tačku. James Milner je bio siguran za 2:0.

U 40. minuti smanjio je Meunier nakon što se lopta odbila do njega u kaznenom prostoru.

Domaćin je u 58. minuti postiga i treći pogodak, no Salahov gol je poništen jer je Sturridge napravio prekršaj nad golanom.

Parižani su u 84. minuti ipak uspjeli izjednačiti, a pogodak je postigao Kylian Mbappe. Salah je na svojoj polovici krivo dodao, lopta je došla do Neymara koji je uposlio Mbappea, a ovaj pogodio za 2:2.

Kada se već činilo kao će susret završiti 2:2, Roberto Firmino je u drugoj minuti nadoknade pogodio za pobjedu Redsa.

Zvezda izdržala nalete Napolija, preokret Atletica

U drugom susretu iz C grupe Crvena zvezda je izdržala nalete Napolija odigravši 0:0. Gosti su imali niz prilika, ali nisu uspjeli probiti odbranu bivšeg evropskog prvaka koji je prvi put izborio takmičenje po grupama Lige prvaka.

U drugom kolu sastaju se PSG i Crvena zvezda, te Napoli i Liverpool.

U grupi A Atletico Madrid je na gostovanju pobijedio Monaco 2:1 nakon što je domaćin poveo, a sva tri gola pala su u prvom dijelu.

Monaco je poveo u 18. minuti golom Samuela Grandsira, no Diego Costa je u 32. minuti sve vratio na početak. U posljednjim trenucima prvog dijela Atletico je poveo golom Josea Gimeneza koji je zabio nakon što je Kokeubacio iz kornera.

U drugom susretu Borussia Dortmund je na gostovanju pobijedila Brugge sa 1:0, a pobjednika je odlučio gol Christiana Pulišića u 85. minuti.

U dvobojima drugog kola igrat će Atletico i Brugge, te Borussija i Monaco.

U grupi D Galatasaray je u Istanbulu pobijedio moskovski Lokomotiv 3:0, dok su Schalke i Porto remizirali 1:1.

Turski prvak je poveo u 9. minuti golom Garryja Rodriguesa koji je pucao s ivice kaznenog prostora. Gol ide na i dušu gostujućeggolmana Guilhermea koji je mogao bolje reagirati. Na 2:0 je povisio Eren Derdiyok u 67. minuti, a pobjedu turskog sastava potvrdio je u nadoknadi Selcuk Inan iz kaznenog udarca.

U drugom susretu Schalke i Porto su odigrali 1:1. Porto je već u 13. minuti imao sjajnu priliku za vodstvo, no Alex Telles je promašio jedanaesterac. Njegov udarac je sjajno odbranio Ralf Fahrmann. Schalke je poveo u 64. minuti nakon brze kontre koju je realizirao Breel Embolo, no gosti su 75. minuti dobili novi kazneni udarac. Ovoga puta pucao je Otavio i bio je uspješan.

U 2. kolu sastaju se Lokomotiv i Schalke, te Porto i Galatasaray.

Rezultati prvog kola Lige prvaka

GRUPA A

Club Brugges - Borussia Dortmund 0:1 (Pulišić 85)

Monaco - Atletico Madrid 1:2 (Gransir 18//Costa 32, Gimenez 45)

GRUPA B

FC Barcelona - PSV Eindhoven 4:0 (Messi 32, 77, 87, Dembele 74)

Inter Milano - Tottenham London 2:1 (Icardi 86, Vecino 90+2//Eriksen 53)

GRUPA C

Crvena Zvezda - Napoli 0:0

Liverpool - PSG 3:2 (Sturridge 30, Milner 36pen, Firmino 90+2//Meunier 40, Mbappe 83)

GRUPA D

Galatasaray Istanbul - Lokomotiv Moskva 3:0 (Rodrigues 9, Derdiyok 67, Inan 90+4pen). CK: Ndiaye (Gal, 87)

Schalke - Porto 1:1 (Embolo 64//Otavio 75). Promašeni penal: Telles (Por, 13)