NAVIJAČI TJERAJU HIROVITOG TRENERA: Jose Mourinho zaratio s najvećom zvijezdom, pa uvrijedio vlastitog igrača

Menadžer Manchester Uniteda Jose Mourinho doživio je još jedan debakl, ovoga puta na Old Traffordu

• 26. Sep. 2018  26. Sep. 2018

• 0

Posljednje razočarenje stiglo je u Carabao Cupu, gdje je United eliminiran od Derbyja i to na svom terenu, na vrlo bolan način - lošijim izvođenjem jedanaesteraca.

United je mogao ispasti i u regularnih 90 minuta, ali je Fellaini u petoj minuti nadoknade zabio za 2:2 i odveo meč u penale. Izvođači sa obje strane su bili nevjerovatno precizni i nakon 14 izvedenih penala, rezultat je bio 7:7.

Odlučujući penal za United promašio je Phil Jones, kojeg je Jose Mourinho spomenuo nakon utakmice i to u negativnom kontekstu.

"Čim sam vidio da Phil Jones prilazi lopti i da će on šutirati, znao sam da smo u problemu. Već smo bili ispucali svoje najbolje izvođače penala, pa sam ostao samo na njemu i Bailyju. Znao sam da je to problem", rekao je Mourinho, čija se izjava nije dopala navijačima Uniteda koji su ga optužili da bespotrebno vrijeđa vlastite igrače kojima bi trebao biti podrška u ovoj situaciji.

Inače, Mourinho se uoči utakmice sa Derbyjem ponovo uspio 'zakačiti' sa Pogbom, kojem je poručio da više nikada neće biti ni kapiten, ni zamjenik kapitena, te ga ostavio na tribinama protiv Derbyja.