LIGA PRVAKA; DŽEKINA ROMA SLAVILA I U MOSKVI: Pogledajte kako su Rimljani pobijedili CSKA i učvrstili se na prvom mjestu u skupini, Edin asistirao za pobjedonosni gol

Nastavlja se četvrto kolo grupne faze Lige prvaka, nama je najzanimljiviji okršaj CSKA Moskva i Rome, koja pretendira na prvo mjesto u skupini

• 07. Nov. 2018  07. Nov. 2018

• 0

Edin Džeko predvodio je napad Rome u pokušaju da i u trećem vezanom meču Lige prvaka postigne gol i da ostane sam na vrhu liste strijelaca, no ovoga puta upisao je samo aststenciju.

Sastavi timova:

CSKA: Akinfeev, Nababkin, Fernandes, Becao, Magnusson, Oblyakov, Bijol, Akhmetov, Sigurdsson, Vlašić, Chalov.

Roma: Olsen, Santon, Kolarov, N'Zonzi, Cristante, Florenzi, Kluivert, Pellegrini, Džeko.

Igralo se tri minuta i 40 sekundi utakmice kada je na centaršut Pellegrinija s lijeve strane naletio Kostas Manolas i pogodio za vodstvo Rome u Moskvi.

Pred kraj prvog poluvremena, u 40. minuti, CSKA je promašila dva "zicera" u istoj akciji.

CSKA je kaznio Džekin promašaj iz prethodne akcije i izjednačio u 50. minuti! Ahmetov je sa 17-18 metara proigrao Sigurdssona koji je utrčao ispred Santona i onda probio Olsena snažnim udarcem za 1:1.

No, domaći su ostali s igračem manje kada je u 56. minuti pocrvenio Hoerdur Magnusson, a samo 3 minuta kasnije Lorenzo Pellegrini postiže pogodak za 2:1 za Romu.

Na kraju, teška ali zaslužena pobjeda gostiju na gostovanju u Moskvi.