Vijesti
HDZ-ova LIGA PRVAKA: Zarađuje 4.000 KM mjesečno, vijećnik je već 17 godina, u stopu prati Dragana Čovića...
23. Jun. 20250
Osvrt novinara HMS-a bliskog predsjedniku HDZ-a BiH Draganu Čoviću prenosimo u cijelosti
Mini market
12. Mar. 2020 12. Mar. 2020
1
Piše. MILAN ŠUTALO
Ukoliko ne želi obesmisliti borbu za načelo da Hrvate predstavljaju oni koje Hrvati izaberu i izgubiti vjerodostojnost među vlastitim biračima, vrh HDZ-a BiH mora to načelo početi sam poštovati i primjenjivati. A to znači uvažiti volju vlastitog naroda, vlastitih birača, iskazanu na posljednjim izborima i u Hercegbosanskoj županiji. Čija skupština, upravo zbog nepoštivanja volje hrvatskih birača, unutar samog HDZ-a, ne dakle krivnjom nekog drugog, nije izabrala novu županijsku vladu, ni godinu i pol nakon izbora. Što je sramotno.
Šest od osam zastupnika HDZ-a u Skupštini Hercegbosanske županije, koje su izabrali Hrvati, želi, naime, da načelnik Tomislavgrada Ivan Vukadin bude novi županijski premijer. Županijski odbor HDZ-a HBŽ insistira da to bude Ivan Jozić, aktualni premijer u tehničkom mandatu. Vrh HDZ-a umjesto da poštuje volju većine narodnih izabranika, podržava stav svog Županijskog odbora, a kažnjava trojicu od šestorice onih, uključujući i samog Vukadina, kojeg su, ponavljam, Hrvati izabrali, privremeno ih na 30 dana isključujući iz stranke, da bi ih prisilo da se povinuju volji manjine i stranačkog vrha.
Što bi sada trebali učiniti iz HDZ-a BiH privremeno isključeni Ivan Vukadin, Robert Bagarić i Ante Tadić? Pogazati proklamirana načela vlastite stranke da bi im stranka ukinula suspenziju? Prihvatiti da kandidat za županijskog premijera bude onaj kojeg ne podržava nitko od izabranih zastupnika stranke, ma tko to bio? Nije li apsurdno i nerazumno to od njih tražiti?
Vrh HDZ-a BiH, ma tko ga činio, u slučaju donošenja odluke o suspenziji, kažnjavajući trojicu od šestorice zastupnika, privremenim isključenjem iz stranke, želio je, valjda, poslati poruku preostaloj trojici da prihvate odluku ili će i oni biti isključeni. No, oni taj nerazumni zahtjev nisu prihvatili. Da jesu pogazili bi vlastito dostojanstvo i dignitet.
Uz to, pomogli bi tom “vrhu HDZ-a” do kraja prepilati granu na kojoj i on i oni sjede. Ovako, “vrh HDZ-a” još ima vremena dozvati se pameti i prihvatiti volju većine zastupnika svoje stranke, od naroda izabranih u Skupštinu Hercegbosanske županije. U suprotnom iz Sarajeva im s punim pravom već sada mogu reći; tražite od nas da poštujemo volju hrvatskog naroda, vaših birača, a vi ju sami ne poštujete.
(HMS)
Vijesti
HDZ-ova LIGA PRVAKA: Zarađuje 4.000 KM mjesečno, vijećnik je već 17 godina, u stopu prati Dragana Čovića...
23. Jun. 20250
Mini market
VARNICE IZ ČOVIĆEVIH REDOVA: „Trojka je u toliko lošoj poziciji što se tiče potencijalnog rezultata na izborima 2026. godine da su jednostavno trebali...“
12. Jun. 20250
Društvo
PUSTI SNOVI: Bosna i Hercegovina propustila još jednu priliku za početak pregovora sa EU...
13. Mar. 20250
Politika
OVO JE VRIJEME PAKLENIH VOZAČA: Kakav lider – takvi i članovi stranke, preletač iz HDZ-a u SDA i glavobolje za Dragana Čovića…
11. Sep. 20242
Zabava
ZBOG KRŠENJA PRAVILA O VLASNIŠTVU NAD VIŠE KLUBOVA: UEFA izbacila engleski tim iz Evropske lige i "prebacila" ga u...
Prije 29 min0
Mini market
NIJEMCI O VUČIĆU: "Sama činjenica da je došao u ovo malo mjesto na istoku Bosne djelovala je gotovo..."
Prije 42 min0
Gastro
AKO STE USTALI, A U KUĆI NEMA KRUHA: Možete napraviti ove brze pogačice od samo tri glavna sastojka
Prije 56 min0
Jeste li znali
GENETIKA KRIJE IZNENAĐUJUĆE ODGOVORE: Zašto se neki ljudi nikad ne znoje?
Prije 1h0
Mini market
"ON NAM PRIJETI CRNIM SCENARIJEM!": Bijes u Čovićevim redovima nakon Izetbegovićevog intervjua...
Prije 23h1
Mini market
PLENKOVIĆ U SREBRENICI: Ispit naše savjesti i poštovanja prema žrtvama Heliodroma, Gabele, Silosa, Dretelja...
10. Jul. 20251
Mini market
CURE RAZLOZI GAŠENJA AL JAZEERE: Korupcija presudila velikom medijskom projektu u regionu?
10. Jul. 20251
Mini market
NALAZ REVIZORA SVE ŠOKIRAO: Kako su SDA-ovi načelnici upravljali Kalesijom, najbogatiji nije dobro prošao...
11. Jul. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.