Regija
BESKRAJNA ZEBRA: "Dačić ostao da upravlja odmazdom, dok se AV povukao u Sevilju"
Prije 14h0
Ministar vanjskih poslova Srbije Ivica Dačić rekao je da velike sile, kao i UN i Vijeće sigurnosti, duguju odgovore o virusu korona, između ostalog da li je prirodan ili laboratorijski
Regija
22. Apr. 2020 22. Apr. 2020
2
"Srbija očekuje da se u međunarodnim forumima, pre svega u UN-u i Savetu bezbednosti, pokrene širok dijalog kako bi se svetu dali odgovori o poreklu virusa, sumnji na biološki rat, posledicama koje će pandemija ostaviti", rekao je Dačić.
On je kazao da je potreban razgovor o tome kako će svijet i međunarodni odnosi ubuduće izgledati, kakva je sudbina brojnih međunarodnih političkih i ekonomskih organizacija i projekata koji sada postoje, a koji su više ili manje zakazali u odgovoru na ovu krizu.
Dačić je za "Večernje novosti" izjavio da prije svega misli na EU, ali i NATO, UN, OEBS, MMF.
On je ocijenio da je dobro bilo što je Srbija nacionalne interese, između ostalog, zasnivala i na jačanju bilateralnih veza sa pojedinim svjetskim silama, poput Kine, Rusije, Turske, ali i Ujedinjenih Arapskih Emirata i drugih „važnih zemalja“.
"A, kakva je reakcija Saveta bezbednosti i UN-a? Vidite i sami da je Savet bezbednosti tokom aprila održao samo jednu sednicu o virusu korona", rekao je Dačić.
Regija
BESKRAJNA ZEBRA: "Dačić ostao da upravlja odmazdom, dok se AV povukao u Sevilju"
Prije 14h0
Regija
STVARI IZLAZE NA VIDJELO: Ivica Dačić je četiri puta slagao o zvučnom topu
18. Jun. 20250
Regija
IVICA DAČIĆ PUCA OD SAMOPOUZDANJA: "Mogu ja da padnem, ali…"
18. Jun. 20250
Regija
DOK DAČIĆ TVRDI DA NEMAJU ZVUČNI TOP, STIGAO NOVI IZVJEŠTAJ EARSHOT-a: Evo šta su oni otkrili...
17. Jun. 20250
HiTec
SAMSUNGOVI PAMETNI TELEFONIi DONOSE SNAŽNE PERFORMANSE: Ipak, neke greške se poavljaju
Prije 3h0
Kultura
QUENTIN TARANTINO JE SVE ANALIZIRAO I OBJASNIO: Kaže da su ovi filmovi označili kraj zlatnog doba Hollywooda
Prije 4h0
Politika
ENVER HALILOVIĆ O SAMITU U SKOPLJU: "Nažalost, Bosna i Hercegovina čak nije uspjela ni da ponudi..."
Prije 4h0
Hronika
TEŽAK UDES MOTOCIKLISTE IZ BOSNE I HERCEGOVINE U AUSTRIJI: Spasavao ga helikopter
Prije 4h0
Regija
NJEMAČKI MEDIJI OGOLILI VUČIĆA: Najsnažniji protesti od 90-ih
30. Jun. 20250
Regija
VUK DRAŠKOVIĆ ZA CRNOGORSKU "POBJEDU": "Ovakvu sramotu Beogradu nikada nije priredio nijedan okupator"
29. Jun. 20250
Regija
ĐILAS UZVRATIO VUČIĆU: "Tata je danas u Skupštini predlagao da se ubije 100 muslimana za jednog Srbina"
Prije 8h0
Regija
JUTRO NAKON HAOTIČNIH PROTESTA U SRBIJI: Oglasilo se Tužilaštvo, Vučić hapsio građane
30. Jun. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 2
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.