Hronika
FUDBALSKI MENADŽER BRUTALNO LIKVIDIRAN U SAČEKUŠI: Dobio upozorenje, a nije htio policijsku zaštitu
21. Jun. 20250
Luka Štimac, sin poznatog bivšeg hrvatskog fudbalera i trenera Igora Štimca, prijavljen je policiji za porodično nasilje i remećenje javnog reda i mira.
Sport
22. Maj 2020
0
Nakon privođenja u policiju u četvrtak naveče bio je toliko pijan da nije mogao razgovjetno reći šta se dogodilo.
Kako saznaje Slobodna Dalmacija malo iza 19 sati došlo je do svađe između sina i oca da bi u nekom trenutku pijani mladić napao i sestru.
Prvo je vikao na oca ispred zgrade i na stepeništu zgrade na peiferiji grada. Kada je situacija eskalirala, počeo je fizički nasrtati na njega i udarati ga rukama gdje god je stigao.
Pokušavajući smiriti situaciju, njegova sestra je izašla vani nakon čega dolazi do situacije u kojoj se i nasilni mladić povrijedio.
Naime, pokušao je preskočiti ogradu terase, ali kako je bio pod uticajem alkohola pao je i povrijedio se.
Prilikom toga nastavio je s vikanjem i galamom i pokušajima prelaska ograde. Kada ga je sestra ponovno pokušala smiriti udario je i nju. Svemu su svjedočili susjedi ne usuđujući se miješati u situaciju, ali su pozvali policiju.
Nakon dolaska policije odveden je na Hitnu pomoć gdje je utvrđeno da ima teške tjelesne povrede, frakturu potkoljenice i ručnog zgloba. Sestra mu i otac nisu trebali ljekarsku pomoć.
Zapisnik su napravili službenici Druge policjiske stanice Split koji su podnijeli i optužni prijedlog protiv mladića u kojem su navedena dva prekršaja. Nakon što se otrijeznio u petak ujutro priveden je na Prekršajni sud u Splitu.
Hronika
FUDBALSKI MENADŽER BRUTALNO LIKVIDIRAN U SAČEKUŠI: Dobio upozorenje, a nije htio policijsku zaštitu
21. Jun. 20250
Šareni svijet
BIVŠI SELEKTOR HRVATSKE "BRILJIRAO" PRED KAMERAMA: „Jutros sam se probudio, sanjao sam da ga mlatim, da vrišti, da se pokušava otrgnuti iz mojih ruku…“
26. Jun. 20240
Sport
TEŠKI DANI ZA BIVŠEG SELEKTORA HRVATSKE: Nogometni savez Indije optužio ga je da je koristio...
25. Jun. 20240
Sport
IZ PREVENTIVNIH RAZLOGA: Igor Štimac bio u bolnici, ugrađena su mu dva stenta
11. Dec. 20230
Regija
UŽAS U S. MAKEDONIJI: Uznemirujuća objava na Facebooku najavila stravičan zločin?
Prije 6 min0
Vijesti
NEVJEROVATAN POTEZ VISOKOG PREDSTAVNIKA: Schmidt upozorio Berlin da ne usvaja rezoluciju o Srebrenici
Prije 27 min0
Regija
CRNA GORA SLAVI DAN DRŽAVNOSTI: "Bio je to trenutak kada je svijet prepoznao za šta su ljudi tvrdog kova sa ljutog crnogorskog krša vojevali vjekovima"
Prije 29 min0
Vijesti
"ZLOČINCI SU SE PROBUDILI": Majke Srebrenice i dalje neumorno obilaze stratišta svoje djece i sugrađana
Prije 47 min0
Sport
ĐOKOVIĆ OPTUŽEN ZA PREVARU, SRBIJA NA NOGAMA: Tvrde da je pobjeđivao varajući, otkrili i kako
Prije 14h0
Sport
VJEROVALI ILI NE: Novinari bliski Vučiću slave Đokovićev poraz na Wimbledonu
11. Jul. 20250
Sport
TRENER BORCA U OČAJU: "Spustili su nas na zemlju!"
11. Jul. 20250
Sport
A SVI SU TAKO SKUPI: Xabi Alonso prekrižio tri igrača Reala nakon debakla od PSG-a, pokušat će inkasirati...
12. Jul. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.