Hronika
POŽAR NA BRDU FORTICA IZNAD MOSTARA JOŠ JE AKTIVAN: "Vjerovatno ga neko namjerno pali"
Prije 10 min0
...riječ je o rastu od 1.950 osoba koje su se prijavile službama za zapošljavanje u manjem bh. entitetu.
Ekonomija
25. Maj 2020 25. Maj 2020
1
Prema podacima Zavoda za zapošljavanje RS, na kraju aprila u evidenciji je bilo ukupno 86.608 nezaposlenih.
Nakon dužeg vremenskog perioda u kojem je RS imao konstantan pad broja nezaposlenih, u aprilu ove godine situacija se mijenja i raste broj ljudi koji zvanično nemaju zaposlenje.
U četiri mjeseca ove godine Zavodu za zapošljavanje se prijavilo nešto više od 18.000 građana, dok je posao posredstvom Zavoda našlo skoro 7.600 nezaposlenih. Trenutno novčanu naknadu prima 2.790 osoba.
Hronika
POŽAR NA BRDU FORTICA IZNAD MOSTARA JOŠ JE AKTIVAN: "Vjerovatno ga neko namjerno pali"
Prije 10 min0
Društvo
SPECIJALIZIRANI NJEMAČKI PORTAL ZA TURIZAM OBJAVIO LISTU NAJBRŽE RASTUĆIH DESTINACIJA: Evo šta kažu o Bosni i Hercegovini
Prije 22 min0
Svijet
TRUMPOV ULTIMATUM RUSIJI: "Trgovinu koristim za mnogo stvari, ali odlična je za rješavanje..."
Prije 27 min0
Gastro
OVA SALATA JE SVE, SAMO NIJE DOSADNA: Zove se "Coleslaw" i prepuna je svježih, živahnih okusa koji će razbuditi...
Prije 40 min0
Ekonomija
NEZAKONITO BOGAĆENJE: Federacija BiH osniva ured za zapljenu imovine
12. Jul. 20250
Ekonomija
CESTA KOJA ŽIVOT ZNAČI: Poznat datum završetka radova važne dionice na Koridoru 5C
Prije 23h0
Ekonomija
ČESI U NEVJERICI: Jedan grad na Jadranu izdvaja se po enormnom rastu cijena...
Prije 14h0
Ekonomija
DA LI JE OVO POČETAK KRAJA: Njemački gigant u problemima, otpremnine idu do 150.000 eura
11. Jul. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.