Politika
OPREČNE REAKCIJE TROJKE O DODIKOVOM POTEZU: "Priznao državu, ali je pravosuđe kapituliralo"
Prije 6 min0
Strani državljanin još nepoznatog identiteta danas je smrtno stradao prilikom pokušaja prelaska granice u blizini Kulen-Vakufa, potvrđeno je iz Policijske uprave Unsko-sanskog kantona.
Hronika
02. Jul. 2020 02. Jul. 2020
0
- Mještanin Kulen-Vakufa obavijestio je jutros policiju kako grupa ilegalnih migranata nosi povrijeđenog muškarca kroz naseljeno područje. Policijski službenici i medicinski tim su izlaskom na teren konstatovali da je muškarac, nažalost, podlegao povredama, koje su nanesene vatrenim oružjem. Prvim pregledom beživotnog tijela utvrđeno je da je fatalna rana nanesena u predjelu leđa, najvjerovatnije puškom - sačmom. U Kulen-Vakuf su upućeni pripadnici Jedinice za specijalističku podršku Ministarstva unutrašnjih poslova USK, kao i Sektora kriminilastičke policije, koji su organizirali opširnu istragu - izjavio je glasnogovornik policije USK Ale Šiljdedić.
Identitet stradale osobe, ali i osoba koje su donijele beživotno tijelo, još nije poznat. Prvi podaci s terena govore kako je riječ o korisnicima usluga prihvatnog kampa na lokalitetu Lipa, koji su pokušavali prijeći granicu s Republikom Hrvatskom u blizini Kulen-Vakufa.
- Za sada nemamo apsolutno nikakvih saznanja o eventualnim osumnjičenim licima. U toku su istražne radnje na mjestu pronalaska beživotnog tijela, odnosno pokušat će se prvo utvrditi tačna lokacija na kojoj je došlo do nemilog događaja. Zatim ćemo u kampu na lokalitetu Lipa pokušati utvrditi identitete svih osoba, koje će potom biti dovezene u prostorije Policijske stanice u Bihaću kako bi se nastavili istražni razgovori. Još ne možemo govoriti o konkretnim zaključcima, kao ni o tome da li se ubistvo dogodilo na teritoriji Bosne i Hercegovine ili Republike Hrvatske - dodao je Šiljdedić.
U kompletan slučaj uključeno je i Kantonalno tužilaštvo Unsko-sanskog kantona, dok se prve konkretne informacije mogu očekivati sutra.
(Fena/SB)
Politika
OPREČNE REAKCIJE TROJKE O DODIKOVOM POTEZU: "Priznao državu, ali je pravosuđe kapituliralo"
Prije 6 min0
Mini market
MINISTRU VANJSKIH POSLOVA ELMEDINU KONAKOVIĆU BIT ĆE ZAPLIJENJENO 3.000 KM S PLATE: Klevetao ženu, pa nije htio platiti kaznu
Prije 19 min0
Estrada
VEČERAS JE FINALE '"ZVEZDA GRANDA": Poznato ko će biti u žiriju
Prije 20 min0
Politika
STEVANDIĆ NEĆE DODIKOVIM STOPAMA: Negirao dolazak u Tužilaštvo BiH, a kao razlog naveo...
Prije 32 min0
Hronika
RASKOMADAO ČOVJEKA ZBOG 100.000 EURA: Novi DETALJI UŽASA; Ronioci i dalje traže dijelove tijela
02. Jul. 20250
Hronika
NEZAPAMĆEN VANDALSKI ČIN: Spomenik sjećanja na genocid u Srebrenici u Grazu uništen za manje od 48 sati
03. Jul. 20250
Hronika
U TURSKOJ ZAVRŠIO I U PRITVORU: Andrej Jović iz BiH godinama doživljava pakao na granicama jer je njegove lične podatke "prisvojio" ubica narkoklana
04. Jul. 20250
Hronika
STRAVIČNA PUCNJAVA U AUSTRIJSKOJ PRIJESTOLNICI: Jedan od osumnjičenih je mladić porijeklom iz BiH
02. Jul. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.