Regija
NEVJEROVATAN VUČIĆEV ISTUP U PROGRAMU UŽIVO: "Ostavi me djevojka, a ja godinu dana sebi ne mogu doći..."
27. Jan. 20260
Aleksandar Vučić, potpisnik sporazuma u SAD-u, pokazao je još jednom svoju osobinu da se dodvorava moćnima, a satire i ponižava slabije.
Mini market
05. Sep. 2020 05. Sep. 2020
3
Organizacija "Žene u crnom" osudile su sporazum koji je potpisao predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, a koji predviđa preseljenje srbijanske ambasade u Izraelu iz Tel Aviva u Jerusalem.
“U okupiranom Jerusalimu 14. maja 2018. proslavljano je otvaranje ambasade SAD-a, u isto vreme u Gazi je u eskalaciji izraelskog državnog terora ubijeno 60, a ranjeno preko 2.000 ljudi.
Tog dana u Beogradu smo protestovali protiv okupacije Palestine i izrazili svoju solidarnost s građanima i građankama Palestine.
Premeštanje ambasada iz Tel Aviva u Jerusalim i priznavanje Jerusalima kao glavnog grada Izraela predstavlja deo "udruženog zločinačkog poduhvata" aktuelnih vlasti SAD-a i Izraela, koji za cilj ima uništavanje svake mogućnosti da Palestinci i Palestinke na svojoj zemlji budu slobodni.
Vlasti Srbije nisu propustile da daju svoj skromni doprinos ovom procesu te su se jučerašnjim sporazumom obavezale da premeste ambasadu Srbije u Jerusalim.
Aleksandar Vučić, potpisnik ovog sporazuma, još jednom je pokazao svoju osobinu da se dodvorava moćnima, a satire i ponižava slabije.
Pamtimo njegovo uživanje u pogledu na opkoljeno Sarajevo, pamtimo kako je u danima kada se dešavao genocid u Srebrenici, pozivao na ubistvo "100 Muslimana za 1 Srbina", pišu Vijesti.ba.
"Pamtimo i sve napade njegovih zvaničnih i nezvaničnih batinaša posljednjih godina. S druge strane, vidimo i njegovu poniznost prema njegovim "investitorima" i poslovnim partnerima, svakome ko je moćan i ima novca, kojima na raspolaganje stavlja živote, vodu, čist vazduh i budućnost građana i građanki Srbije.
Otuda ne čudi što se Vučić stavio na stranu trenutno najvećeg neokolonističkog i eksplotatorskog projekta - izraelske okupacije Palestine.
Borimo se za svet u kome će Palestina biti slobodna, za svet bez Vučića, Trampa i Netanjahu”, navedeno je u reakciji.
Regija
NEVJEROVATAN VUČIĆEV ISTUP U PROGRAMU UŽIVO: "Ostavi me djevojka, a ja godinu dana sebi ne mogu doći..."
27. Jan. 20260
Vijesti
DRAMATIČNO OBRAĆANJE VUČIĆA U TREBINJU: Upozoravam naš narod, slijede teške godine, moramo biti spremni da branimo svoja ognjišta
05. Jan. 20262
Politika
POLITOLOG DAVOR GJENERO ZA „SB“: Vučić strahuje da će ga Putinova ruka stići i u Srbiji, ali pazite zbog čega Dodik šuti kao zaliven...
05. Jan. 20260
Vijesti
PROFESOR IVAN VIDENOVIĆ: Hapšenje istaknutog advokata i političara Čedomira Stojkovića je još jedan dokaz šta najviše smeta režimu Aleksandra Vučića...
29. Dec. 20251
Rat u zalivu
IZA IZRAELSKOG PRIZNANJA PORAZA STOJI PRIJETNJA ZA CIJELI SVIJET: "Govorili smo vam, a sada gledajte do kuda može doći..."
Prije 4h0
Rat u zalivu
NATANYAHU NA KOLJENIMA: Nakon žestokog iranskog napada na izraelske gradove ovo je izjavio...
Prije 4h0
Rat u zalivu
ŠEF HITNE SLUŽBE NAKON IRANSKOG NAPADA: Broj žrtava mogao bi rasti (FOTO/VIDEO)
Prije 5h0
Regija
VUČIĆ NA VELIKOM MITINGU SNS-a: "Čuvat ćemo mir s Bošnjacima, neću dozvoliti da nas okreću jedne protiv drugih"
Prije 5h0
Mini market
"NI SRBI U SRBIJI VAS VIŠE NE ŽELE...": Burne reakcije nakon skandaloznog istupa Milorada Dodika...
19. Mar. 20260
Mini market
DRAMA U REPUBLICI SRPSKOJ: Prvi čovjek BORS-a najavljuje -"Nećemo dozvoliti najavljeno postrojavanje HVO-a..."
19. Mar. 20260
Mini market
DRAGAN BURSAĆ, IZ BANJE LUKE: "Skloni taj telefon od mene! Nemoj me fotografisati..."
20. Mar. 20261
Mini market
BEOGRADSKI PROFESOR ODGOVORIO DODIKU: „Znači izvršili ste genocid i nad sarajevskim Srbima?“
20. Mar. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 3
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.