Vijesti
APOKALIPTIČNI PRIZORI IZ HERCEGOVINE: Niko nije spavao, branile su se kuće od požara (VIDEO)
Prije 9 min0
Francuski predsjednik Emmanuel Macron rekao je za francuski list Le Journal du dimanche da predsjednik Bjelorusije Aleksandar „Lukašenko mora da ide“.
Svijet
27. Sep. 2020
4
Evropska unija saopštila je u četvrtak da ne priznaje Lukašenka za predsjednika Bjelorusije zbog velikih protesta širom zemlje koji dovode u pitanje rezultate prošlomjesečnih predsjedničkih izbora za koje je Lukašenko tvrdio da je ubjedljivo pobjedio, dok pristalice opzicije smatraju da su izbori namješteni.
„Ono što se dešava u Bjelorusiji je kriza vlasti, autoritarne vlasti koja ne može da prihvati logiku demokratije i održava se na silu“, rekao je Macron u intervjuu za Le Journal du dimanche uoči sutrašnje posjete Litvaniji i Letoniji.
U jučerašnjem obraćanju na virtuelnom sastanku Generalne skupštine Ujedinjenih nacija, bjeloruski ministar inostranih poslova upozorio je na mješanje zapadnih zemalja i nametanja sankcija zbog predsjedničkih izbora u zemlji i vladinog odgovora na demonstracije.
„Vidimo pokušaje destabilizacije situacije u zemlji. Uplitanja u naše unutrašnje poslove, sankcije i druga ograničenja u Bjelorusiji imaće suprotan efekat i apsolutno su štetni za sve“, rekao je šef bjeloruske diplomatije.
Više od 12 hiljada je uhapšeno tokom demonstracija otkako je predsjednik Aleksandar Lukašenko proglašen za pobjednika izbora.
Vijesti
APOKALIPTIČNI PRIZORI IZ HERCEGOVINE: Niko nije spavao, branile su se kuće od požara (VIDEO)
Prije 9 min0
Politika
AMIDŽIĆ NA SANKCIONIRANOJ TELEVIZIJI: "BiH je svake godine sve manje..."
Prije 12 min0
Show
SMJELA FILMSKA INICIJATIVA: Turska predstavlja svoju prvu originalnu mini-seriju
Prije 37 min0
Mini market
POLITIČKI INFLUENSERI IZ RS-a: Nešić i Banjac se snimali tokom vožnje (VIDEO)
Prije 41 min0
Svijet
PROCURIO ŠOKANTAN TAJNI SNIMAK DONALDA TRUMPA: "Rekao sam Putinu da ću bombardirati Moskvu ako...!"
09. Jul. 20250
Svijet
VELIKI PREOKRET NA SVJETSKOJ SCENI: Trump donio konačnu odluku...
08. Jul. 20250
Svijet
MOĆNA SILA IZVELA NEOČEKIVANI NAPAD: "Laserom su gađali naš avion"
08. Jul. 20250
Svijet
ERDOGAN JE PLANUO: Ova aplikacija mu je novi "državni neprijatelj" - zbog ŽENE
07. Jul. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 4
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.