Politika
DŽAFEROVIĆ O ODLUCI SUDA U STRAZBURU: "Ovo nije bio odgovor BiH, već HDZ-a, Trojka još jednom pokazala servilnost!"
25. Jun. 20251
Predsjedavajući Predsjedništva BiH Šefik Džaferović i član Predsjedništva BiH Željko Komšić otvorili su počasni konzulat Bosne i Hercegovine u Beču.
Politika
29. Okt. 2020 30. Okt. 2020
2
Članovi Predsjedništva BiH čestitali su počasnom konzulu BiH za Beč i Donju Austriju Davulu Ljuharu na imenovanju, izražavajući uvjerenje da će svojim angažmanom dodatno unaprijediti odnose Bosne i Hercegovine i Austrije.
Davul Ljuhar, Sarajlija koji nekoliko decenija živi u Austriji, je ugledni poslovni čovjek, čiji je patent iz oblasti zaštite zdravlja prošle godine proglašen najboljim u ovoj zemlji.
Počasni konzul Ljuhar naglasio je da će svoj angažman prioritetno posvetiti projektima iz oblasti ekonomije, kulture i nauke, od kojih će obje države imati koristi.
Svečanosti otvaranja počasnog konzulata prisustvovao je i ambasador BiH u Republici Austriji Kemal Kozarić.
Tokom radne posjete Austriji Džaferović i Komšić susreli su se i s delegacijom privrednika porijeklom iz Bosne i Hercegovine.
Razgovarano je o unapređenju saradnje bh. dijaspore s matičnom državom u oblasti ekonomije, soapćeno je iz Službe za odnose s javnošću Predsjedništva Bosne i Hercegovine.
Politika
DŽAFEROVIĆ O ODLUCI SUDA U STRAZBURU: "Ovo nije bio odgovor BiH, već HDZ-a, Trojka još jednom pokazala servilnost!"
25. Jun. 20251
Politika
ŠEFIK DŽAFEROVIĆ, DIREKTNO: "Čović 'igrankom' u Domu naroda želi spasiti Dodika i za sve okriviti Klub Bošnjaka"
04. Jun. 20250
Politika
"UZRUPACIJA POSLOVNIKA": Džaferović detaljno pojasnio zašto delegati iz Kluba bošnjačkog naroda neće prisustvovati sjednici Doma naroda
02. Jun. 20250
Politika
DRŽAVNI DELEGAT ŠEFIK DŽAFEROVIĆ OTVORENO: "Antidejtonsko ponašanje Špirića i Čovića, OHR ima rješenje"
22. Maj 20250
Društvo
VELIKI USPJEH: Učenici iz BiH osvojili čak 19 medalja na međunarodnom takmičenju u Londonu
Prije 14 min0
Vijesti
EVAKUIRAN DIO TUŽILAŠTVA BiH: Ispod automobila tužioca Džermina Pašića pronađen uređaj za praćenje, u toku KDZ pregled zgrade
Prije 19 min0
Jeste li znali
TAJANSTVENI GOST IZ DUBOKOG SVEMIRA: Otkriven novi međuzvjezdani putnik na nebu
Prije 26 min0
Kultura
NA POZORIŠNOM TRGU SUSAN SONTAG: Premijera baletnog spektakla "Planeta Sarajevo"
Prije 32 min0
Politika
REAKCIJA ALME ČOLO PODIGLA PRAŠINU: "Gdje su Bošnjaci, ima li ih u ovoj zemlji?"
01. Jul. 20250
Politika
NOŽ U LEĐA NAJBLIŽE SARADNICE: Dodik je sve više u sjeni - Željke Cvijanović
02. Jul. 20250
Politika
ODLUKU DONIO POČETKOM SEDMICE: Milanko Kajganić raspustio tim za istragu “državnog udara” protiv Dodika i...
Prije 18h2
Politika
NEBOJŠA VUKANOVIĆ ZATRESAO REPUBLIKU SRPSKU: "Šta je delegacija SNSD-a danas radila u Američkoj ambasadi?" (FOTO)
Prije 12h1
trenutak ...
Komentari - Ukupno 2
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.