TURNIR U MADRIDU: Medvedev se provukao protiv 96. tenisera svijeta

Medvedev je tako ponovno u osmini finala Madrid Open, što mu je zasada najbolji rezultat na ovom turniru, a za plasman u četvrtfinale suparnik će mu biti pobjednik dvoboja između Rusa Aslana Karaceva i Australca Alexa de Minaura.

• 01. Maj 2023

• 0

Treći teniser svijeta Rus Daniil Medvedev, trebao je dva sata i 42 minute za pobjedu 4:6, 6:1, 7:5 protiv 22-godišnjeg sunarodnjaka Aleksandera Ševčenka (ATP - 96.) koji se u Madridu prvi put u karijeri kvalifikacirao za turnir Masters 1000 serije, piše Sport Klub.

Ševčenko se pokazao vrlo žilavim suparnikom za tenisača koji je u ovoj sezoni ostvario najviše pobjeda (33) i osvojio najviše naslova (4). Tenisač rođen u Rostovu na Donu je vodio 5:1 u prvom setu, prije nego što je Medvedev postao ravnopravan. No, nije uspio preokrenuti događaje u prvom setu.

U drugoj dionici treći teniser svijeta je počeo kontrolirati zbivanja na terenu, samo da bi na početkku trećeg seta dopustio mladom i neiskusnom suparniku da mu ponovno zaprijeti. Ševčenko je vodio 2:0 i 4:2, ali je Medvedev u oba navrata nadoknađivao break zaostatka odmah nakon što je izgubio servis.

Kod 4:3 za Ševčenka drugi nositelj Madrid Opena je na početnom udarcu izvukao 0:40 s pet uzastopnih poena, da bi kod 5:5 posljednji put slomio suparnikov servis i na drugu meč-loptu preciznim forhendom zapečatio pobjedu.