NEIZVJESNA UTAKMICA U BOSANSKOM NOVOM: Marinovićev džoker s klupe još jednom donio pobjedu Borcu

Banjalučani su teškom mukom stigli do punog plijena, iako su u prvom dijelu bili znatno bolji rival.

• 01. Okt. 2022

• 0

Borac je u 12. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine u Bosanskom Novom savladao Slogu Doboj rezultatom 2:1.

Borac je poveo u 17. minuti pogotkom Jurilja, a tim Vinka Marinovića imao je još nekoliko sjajnih šansi za povećanje rezultata.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili gosti, a u 48. minuti Kulenović je pogodio za 1:1.

Sloga je u 69. minuti ostala s igračem manje poslije isključenja Dadića.

Banjalučani su brojčanu nadmoć kapitalizirali u 84. minuti kada je rezervista Mrkaić zabio za 2:1.

Mrkaić je kao Marinovićev džoker s klupe donio pobjedu Borcu i u prošlom kolu protiv Tuzla Cityja u Srebreniku.

Borac ima 20 bodova i trenutno je na drugom mjestu premijerligaške tabele, a Sloga je sedma sa 14 bodova.