TUZLA CITY DOŠAO DO VAŽNOG BODA U MOSTARU: Velež peti meč bez pobjede u borbi za Evropu

Velež je ostao treći na tabeli sa 36 boda, a Tuzla City je na poziciji broj devet uz 23 osvojena boda.

• 11. Mar. 2024  11. Mar. 2024

• 0

Fudbaleri Veleža i Tuzla Cityja remizirali su 1:1 u posljednjem meču 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Ekipa Deana Klafurića stigla je do vodstva već u prvoj minuti susreta.

Demir Peco je ubacio sa strane, Nermin Haskić prebacio loptu glavom, a Vito Čaić pogodio mrežu Tuzla Cityja za 1:0.

Bespotreban faul Klemena Šturma prethodio je izjednačujućem golu Tuzlaka.

Mirzad Mehanović je asistirao za Đorđeta Pantelića, a napadač Cityja je matirao Osmana Hadžikića.

Imali su gosti u nastavku dobru šansu za potpuni preokret, a nakon toga i Vehabović je dobro gađao iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, ali na odmor se otišli sa rezultatom 1:1.

Domić s jedne i Pantelić s druge strane prijetili su na otvaranju durgog dijela, ali promjene rezultata nije bilo.

U nastavku još tri dobre prilike za Rođene preko Pršeša, Hrkaća i Džafića, ali bez konkretnog učinka.

Asmir Suljić tražio je u finišu utakmice i penal, ali sudija Antonio Tomić mu je samo pokazao žuti karton za simuliranje.