BOGAT PROGRAM NA NBA PARKETIMA: Jusuf Nurkić briljirao i pogodio za pobjedu „Sunsa“protiv „Bullsa“

Najefikasniji kod „Sunsa“ bili su Grayson Allen sa 26 i Kevin Durant koji je ubacio 25 poena.

• 09. Nov. 2023  09. Nov. 2023

• 0

Jusuf Nurkić bio je junak gostujuće pobjede „Phoenix Sunsa“ protiv „Chicago Bullsa“! Bosanskohercegovački reprezentativac je u posljednjim sekundama produžetka ubacio koš kojim je utakmica završena rezultatom 116-115.

First quarter score: Suns - 36, Bulls - 28

Nurkić je nakon nekoliko blijedih partija  odigrao svoju najbolju utakmicu sezone, za 38 minuta provedenih na perketu ubacio je 20 poena, imao 17 skokova i 8 asistencija.

Jusuf Nurkić dunk vs. Bulls.

Nikola Vučević predvodio je „Bullse“ sa 26 poena.

Drugi reprezentativac Bosne i Hercegovine Luka Garza odigrao je 5 minuta i ubacio 5 poena u pobjedi „Minnesota „Timberlwolvesa“ nad „New Orelans Pelicansima“122-101.

Pravu dramu vidjeli smo u utakmici  „Denver Nuggetsa“ koji su savladali „Golden State Warriorse“  108-105. Nikola Jokić koji je odigrao još jednu sjajnu  partiju (35 poena,  13 skokova) umalo se pretvorio u tragičara nakon što je 14 sekundi prije kraja kod dva poena prednosti za svoj tim  promašio oba slobodna bacanja. No, tragičar je ipak bio Stepf Curry (23 poena) koji je promašio šut za produžetak utakmice.