HiTec
SAMSUNGOVI PAMETNI TELEFONIi DONOSE SNAŽNE PERFORMANSE: Ipak, neke greške se poavljaju
Prije 2h0
Sumnja se da je u Srbina, koji je važio za jednog od najtraženijih pripadnika Balkanskog kartela, pucao José Vicente Rivera, koji je potom i sam likvidiran.
Hronika
03. Apr. 2020 04. Apr. 2020
0
Dejan Stanimirović (45), zvani Marcos, za kojim je tragao Europol zbog sumnje da je švercovao drogu u Njemačku i Španiju, ubijen je u gradiću Guamal u Kolumbiji.
Kako prenose mediji, Stanimirović je bio jedan od najtraženijih pripadnika Balkanskog kartela u Evropi. Istražitelji su najprije sumnjali da je on nastradao tokom igre ruskog ruleta u kući šefa bivše paravojne formacije i narko-bosa Joséa Vicentea Rivere, zvanog Vojnik. Međutim, istraga je ubrzo promijenila pravac.
Dejan Stanimirović Marcos navodno je bio jedan od najtraženijih Srba u Evropi.
- Europol ga je sumnjičio da je pripadnik Balkanskog kartela koji švercuje drogu iz Južne Amerike u Evropu. U Portugalu se vodi postupak protiv njega zbog 3,5 tona hašiša. Takođe, prije desetak godina Njemačka i Španija istraživale su ga zbog sumnje da je finansirao pošiljku kokaina namijenjenu Evropi – prenijeli su kolumbijski mediji.
- Stanimirović, za kojim je na snazi bila potjernica zbog trgovine drogom, u Kolumbiju je ušao 16. februara iz Ekvadora. Namjeravao je da se vrati u Evropu, ali kako su aerodromi širom Evrope zatvoreni zbog koronavirusa, a i u Kolumbiji je na snazi mjera samoizolacije, ostao je u kući Rivere i iz nje nije izlazio 15 dana - otkrili su izvori iz istrage.
Policajci su se potom vratili do kuće u blizini koje je Stanimirović pronađen.
- Vojnik i ljudi koji rade za njega najvjerovatnije su vidjeli naoružane ljude, prema tvrdnjama kasnije uhapšenih, pomislili su da su to saradnici Stanimirovića. Tada su iz kuće zapucali na njih. U vatrenom obračunu ubijen je Vojnik, kao i dvojica policajaca - ispričali su oni.
HiTec
SAMSUNGOVI PAMETNI TELEFONIi DONOSE SNAŽNE PERFORMANSE: Ipak, neke greške se poavljaju
Prije 2h0
Kultura
QUENTIN TARANTINO JE SVE ANALIZIRAO I OBJASNIO: Kaže da su ovi filmovi označili kraj zlatnog doba Hollywooda
Prije 2h0
Politika
ENVER HALILOVIĆ O SAMITU U SKOPLJU: "Nažalost, Bosna i Hercegovina čak nije uspjela ni da ponudi..."
Prije 3h0
Hronika
TEŽAK UDES MOTOCIKLISTE IZ BOSNE I HERCEGOVINE U AUSTRIJI: Spasavao ga helikopter
Prije 3h0
Hronika
ZET POVRATNICE JELE PEJIĆ TVRDI: "Unuk je pronašao potpuno golu, ležala je na drvima..."
29. Jun. 20250
Hronika
PROCURILE NOVE INFORMACIJE: Opsadno stanje na području Ozrena, istraga u toku
29. Jun. 20250
Hronika
U BEOGRADU UHAPŠENI AKTIVISTI EKOLOŠKOG UDRUŽENJA: "Vode ih u nepoznatom pravcu" (VIDEO)
29. Jun. 20250
Hronika
DRAMATIČNO STANJE U OVOM HERCEGOVAČKOM GRADU JUČER JE ISPLIVALO NA POVRŠINU: Svi su na nogama
Prije 4h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.