Mini market
ŠTA JE DODIKU ROD BLAGOJEVICH?: "Iza njega će ostati nekoliko Trumpovih kačketa i nacionalna sramota" (VIDEO)
26. Jun. 20250
Odbijam da prihvatim sve kritike da su mjere bile nepotrebne, ovo jeste potrebno, i biće potrebno još rigoroznije primjenjivati mjere kada je u pitanju borba protiv virusa korona, kazao je član Predsjedništva BiH Milorad Dodik, nakon sjednice Gradskog kriznog štaba u Trebinju.
Politika
07. Apr. 2020
0
"Preventivne mjere dovele su do toga da je spriječen pritisak na naš zdravstveni sistem", kazao je Dodik i istakao da medicinski sistem u RS je spreman i nije opterećen.
On je istakao da je ovo opasna situacija koju nije trebalo ignorisati, što se najbolje vidi iz primjera Švedske koja se ponašala opušteno, a danas uvodi rigorozne mjere.
"Preventivne mjere su se pokazale kao bitne i važno je da zdravstveni sistem može da izdrži pritisak i da se uspješno nosi sa ovom situacijom", rekao je Dodik.
On je naglasio da je zdravstveni sistem u RS spreman iako još uvijek nije dostignut vrhunac epidemije.
"U RS imamo slobodno oko 50 respiratora, oko 130 je naručeno, a očekujemo da taj broj bude ukupno oko 200 respiratora u RS", naveo je Dodik.
Dodao je da će Trebinju biti doznačen jedan dio, kako bi ovdje bilo ukupno 10 respiratora, da bi se adekvatno moglo reagovati na krizu koja bi, eventualno mogla da se dogodi i ovdje.
"Samo našom disciplinom možemo da spriječimo širenje virusa", kazao je Dodik i dodao da je Krizni štab u Trebinju je operativan i uspješan.
"Želim da pohvalim ovaj štab, zaista je veoma organizovan i čine sve da zaštiti zdravlje svojih građana. Zahvalan sam građanima koji se pridržavaju mjera", kazao je Dodik u Trebinju.
Dodik je poručio da je "ono što je najvažnije za naše građane jeste da ostanu kod kuće".
On je istakao da na tržištu ima dovoljno namirnica i da neće biti nestašica.
Dodik je naveo da su posljedice epidemije virusa korona već vidljive u privredi, ali da će Vlada RS-a pomoći privrednim subjektima kako bi prevazišli krizu.
Član Predsjedništva BiH je zahvalio medicinskim radnicima, apotekarima, ali i trgovcima, čistačima, koji su, kako kaže, više izloženi virusu nego oni koji su u kućama.
Gradonačelnik Trebinja Mirko Ćurić zahvalio je Dodiku za podršku, navodeći da je razgovarano o situaciji u vezi sa virusom korona, odnosno o preventivnim, zdravstvenim i privrednim mjerama u borbi protiv virusa.
On je podsjetio da u Trebinju nije zabilježen nijedan slučaj zaraze.
Ćurić je rekao da je veoma važno da se građani i dalje pridržavaju donesenih mjera.
(Nezavisne novine / SB)
Mini market
ŠTA JE DODIKU ROD BLAGOJEVICH?: "Iza njega će ostati nekoliko Trumpovih kačketa i nacionalna sramota" (VIDEO)
26. Jun. 20250
Vijesti
OSUĐENI KRIMINALAC I LOBISTA RS-a: Blagojevich će Trumpu "tužiti" Schmidta
23. Jun. 20250
Politika
POLITIČKI RAPORT/KOME SVE SMETA LIDER SDS-a: Milana Miličevića i SDS zajednički ruše i Dodik i Vučić koji je angažirao biznismene ovisne o njegovom režimu!
23. Jun. 20250
Politika
MILORAD DODIK, BJEGUNAC OD PRAVOSUĐA: "Mnogo napada i sličnih prijetnji šalju Bošnjaci..."
22. Jun. 20250
Vijesti
VUČIĆ BI SADA NAJRADIJE UDARIO GLAVOM U ZID: "Na protestima je čovjek kojem sam obezbijedio platu od 5.000 eura, odmah sam..."
Prije 1h0
Svijet
"NAŠA BOL NE ZASLJEPLJUJE NAS ZA PATNJU DRUGIH": Palestinci u Gazi protestovali sa slikama ubijene izraelske djece
Prije 1h0
Ekonomija
DA LI JE OVO NAJJEFTINIJE MJESTO ZA LJETOVANJE: Cijeli dan jela i pila za samo 10,50 eura
Prije 1h0
Sport
INTER ELIMINISAN SA SVJETSKOG KLUPSKOG PRVENSTVA: Brazilci idu u četvrtfinale
Prije 2h0
Politika
NAKON DRŽAVNE PUCA I FEDERALNA KOALICIJA: Trojka i HDZ ostaju bez ruku, na naplatu stigla obećanja iz aprila 2023.
29. Jun. 20250
Politika
PANDUREVIĆ RAZOTKRILA DODIKA: "To je dimna bomba..."
Prije 19h0
Politika
UPIRU PRSTOM U BOŠNJAKE DA SU ONI UBILI ŽENU: Kako su Dodik i ekipa smrt starice sramotno okvalifikovali kao ubistvo, a krivcima označili “političko Sarajevo”
29. Jun. 20251
Politika
MIRSAD ZAIMOVIĆ ZA "SB" O MOGUĆOJ NOVOJ VEĆINI U ZD-u PFBiH: "Bilo bi to samoubistvo i način da se 'Trojka' sa satelitima...“
Prije 8h
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.