Vijesti
NAROD I PRAVDA TRAŽI HITNO PUŠTANJE PRIVEDENIH MOSTARACA: "Brane živote svojih porodica i sugrađana"
Prije 16 min0
Broj novozaraženih u zadnja 24 sata je 10.559, priopćio je krizni centar u srijedu dodajući da je u zemlji sada ukupno zaraženo 165.929 ljudi
Svijet
06. Maj 2020 06. Maj 2020
0
Postotak Rusa koji odobravaju rad predsjednika Vladimira Putina pao je na dosad najnižih 59 posto, objavila je agencija za istraživanje javnog mnijenja Levada Centar.
Putin je i dalje popularan među onima koji imaju "malo izgleda da poboljšaju svoj život", kao što je starija populacija i dio ruralnog stanovništva, objavila je u priopćenju agencija.
Samo 12 posto osoba između 18 i 24 godine odobrava Putinovo djelovanje, dodaje se.
Anketa je provedena prošli mjesec kada su brojke zaraženih i umrlih od koronavirusa u Rusiji počele prelaziti one iz Kine.
Raste i nezadovoljstvo državom među onima koji "nisu primili očekivanu pomoć u rastućoj ekonomskoj krizi", pokazuju rezultati ankete.
U srijedu je Rusija zabilježila četvrti dan s više od 10.000 novih slučajeva koronavirusa.
Broj novozaraženih u zadnja 24 sata je 10.559, priopćio je krizni centar u srijedu dodajući da je u zemlji sada ukupno zaraženo 165.929 ljudi.
Najviše novozaraženih je u Moskvi - 5858.
Od covida-19 umrlo je još 86 ljudi pa ih je sada ukupno 1537.
Rusija je u srijedu pretekla Njemačku i zauzela peto mjesto u svijetu po broju zaraženih.
Unatoč širenju pandemije, zemlja se službeno priprema da 12. svibnja počne postupno ukidati mjere izolacije, koja je na snazi od kraja ožujka.
Kremlj je objavio da će Putin kasnije u srijedu biti obaviješten o vladinom planu postupnog ukidanja restrikcija.
(Hina)
Vijesti
NAROD I PRAVDA TRAŽI HITNO PUŠTANJE PRIVEDENIH MOSTARACA: "Brane živote svojih porodica i sugrađana"
Prije 16 min0
Politika
ŽESTOK UDAR NERMINA OGREŠEVIĆA: "Od Dodika i Čovića očekujemo rušenje ustavnog poretka, ali čudim se onima kojima su puna usta BiH"
Prije 18 min0
Vijesti
DF TRAŽI HITNU OSTAVKU VLADE FBiH: Ogrezla u korupciji, afere i istrage protiv Rimca i Dizdara potvrđuju slom sistema
Prije 20 min0
Politika
DIREKTAN ODGOVOR ANI TRIŠIĆ BABIĆ: Kada ćete Vi i Vaši politički istomišljenici pozvati vlastiti politički vrh da prestane sa negiranjem genocida u Srebrenici?
Prije 28 min0
Svijet
AMERIKA U ŠOKU NAKON ŠTO SU PROCURILE SNIMKE S AERODROMA U TURSKOJ: Stigla prva reakcija Donalda Trumpa...
12. Avg. 20260
Svijet
DJEVOJKA IZA LEĐA DONALDA TRUMPA ZALUDJELA INTERNET, NIŽU SE BIZARNE TEORIJE: Evo ko je ona
12. Avg. 20260
Svijet
DODIK SE PONOSNO SLIKAO SA NJOM: Ko je glasnogovornica Bijele kuće koja je iznenada napustila funkciju...
13. Avg. 20260
Svijet
OPASNOST SKRIVENA DUBOKO U SIRIJI: Assadovo nuklearno naslijeđe na „Lokaciji 99“ prijeti da izazove rat Izraela i Turske
11. Avg. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.