Vijesti
DODIK NIŠTA NE KRIJE: "Glasajte za Sinišu Karana, da bi vam predsjednik bio Dodik-Karan!"
Prije 26 min0
Mnogi su s oduševljenjem poručili “Das ist Walter”, referirajući se na slavnu rečenicu iz još slavnijeg filma “Valter brani Sarajevo”.
Vijesti
16. Maj 2020 16. Maj 2020
12
Slike koje prikazuje hiljade Sarajlija i antifašista iz drugih gradova Bosne i Hercegovine na protestnoj šetnji protiv održavanja mise žrtvama u Bleiburgu, izazvale su oduševljenje u regiji i svijetu.
Danas je u Katedrali Srca Isusova u glavnom gradu BiH održana misa koja je izazvala bijes i revolt brojnih građana.
Mnogi su zamjerili Katoličkoj crkvi, ali i Hrvatskom saboru, koji je sponzor mise, na održavanju molitve za one koji su bili na strani fašista.
Nekoliko hiljada Sarajlija i ostalih antifašista okupio se u subotu ispred Vječne vatre, u samom centru grada, gdje su aplaudirali i pjevali antifašističke pjesme. Njihov protest izazvao je aplauz regije i svijeta.
Mnogi su s oduševljenjem poručili “Das ist Walter”, referirajući se na slavnu rečenicu iz još slavnijeg filma “Valter brani Sarajevo”.
“Sehen Sie diese Stadt? Das ist Walter!”, napisalo je na desetine korisnika Twittera na video sarajevskih TV kuća.
Vijesti
DODIK NIŠTA NE KRIJE: "Glasajte za Sinišu Karana, da bi vam predsjednik bio Dodik-Karan!"
Prije 26 min0
Sport
NAVIJAČKI HAOS U PODGORICI: Hrvatski navijači vikali "ZDS" i "Ubij Srbina": Uslijedila snažna reakcija Crnogoraca
Prije 28 min0
Hronika
FILMSKA PLJAČKA NOVCA: Maskirani razbojnici oteli vozilo koje je prevozilo novac, ukrali najmanje 2 miliona eura
Prije 35 min0
Svijet
NOVINAR GIDEON LEVY: "Izrael ne može preživjeti bez američke pomoći i uskoro bi se mogao naći u veoma nezgodnoj situaciji"
Prije 38 min0
Vijesti
ALARMANTNO, IZ LONDONA: Zašto se Srbija plaši istine o „Sarajevo safariju“...
15. Nov. 20251
Vijesti
KAKO JE ALEKSANDAR VUČIĆ PRIZNAO UČEŠĆE U "SARAJEVO SAFARIJU": Nije mogao pretpostaviti da će ga ovo ODATI... (VIDEO)
16. Nov. 20250
Vijesti
STIŽE ZAHLAĐENJE I SNIJEG: Temperatura pada za 15 stepeni
15. Nov. 20250
Vijesti
NEDOBROSUSJEDSKI ODNOS PREMA BOSNI I HERCEGOVINI: Hrvatski ambasador se nije odazvao na konsultacije u Predsjedništvo BiH, na Konakovićevo pismo ne odgovara!
15. Nov. 20254
trenutak ...
Komentari - Ukupno 12
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.