Politika
ZAGREBAČKI OBAVJEŠTAJAC PONOVO DJELUJE U BiH: "Ne treba obraćati pažnju na američka rješenja”
28. Apr. 20241
Hrvatska demokratska zajednica BiH odbacuje lažne navode Stranke demokratske akcije, koja putem selektivnog domoljublja, parcijalnih informacija i političkih spinova nastoji manipulirati međunarodnu zajednicu i žitelje BiH.
Politika
20. Maj 2020 20. Maj 2020
8
Saopćeno je ovo danas iz HDZ-a BiH.
- U cilju rasvjetljavanja događaja široj javnosti, HDZ BiH podsjeća da je Ministarstvo financija i riznice ispoštovalo sve procedure o navedenom pitanju, uključujući pregovore o aranžmanu, pozitivno izjašnjavanje na Fiskalnom vijeću BiH, potpis memoranduma, predlaganje odluke Vijeću ministara o izdavanju promisorne note, izdavanje i dostavljanje navedene note Centralnoj banci BiH po usvajanju u VM kao i predlaganje Odluke o rasporedu sredstava instrumenta za brzo financiranje (RFI) od međunarodnog fonda sukladno s dogovorom i navedenim aktima - navode iz HDZ-a i dodaju:
- Podsjećamo SDA i na činjenicu da su blokadu u kojoj se nalazimo prouzrokovali isključivo bošnjački ministri, dva puta obarajući Odluku o raspodjeli na Vijeću ministara. Razumljivo je da SDA, kao opciji čije političko djelovanje počiva na aspiraciji za apsolutnom dominacijom Bosne i Hercegovine, rješenja koja odgovaraju na svačije potrebe nisu ispravna niti dopustiva.
Ovim putem apeliramo na iste bošnjačke političke predstavnike koji već desetljećima uporno, svjesno i namjerno oskvrnjuju onaj Ustav za kojega se prozivaju najvećim i najpravičnijim braniteljima da prestanu s kontinuiranim i besramnim napadima na demokraciju, jednakost i slobodu, nemarno ugrožavajući žitelje i europsku BiH. Također pozivamo da svoju predanost Ustavu napokon i dokažu poštivanjem jednakosti konstitutivnih naroda, neovisne izborne volje svih konstitutivnih naroda i odabira legitimnih političkih predstavnika te uvažavanjem različitosti koje čine tkivo društva i države BiH - saopćeno je iz HDZ-a BiH.
Politika
ZAGREBAČKI OBAVJEŠTAJAC PONOVO DJELUJE U BiH: "Ne treba obraćati pažnju na američka rješenja”
28. Apr. 20241
Mini market
ČOVIĆEV PORTAL NAPAO MINISTRA HELEZA: "Hrvatski narod u BiH doživljava kao neprijatelje!"
16. Apr. 20247
Politika
DRAGAN ČOVIĆ O PRIJETNJAMA IZ RS-a: "Moramo izbjeći blokade u koje nas žele uvući"
09. Apr. 202410
Politika
ALMIR BEČAREVIĆ ZA "SB" O HDZ-ovoj KRAĐI: "Nacrt zakona o Južnoj plinskoj interkonekciji je brutalan plagijat idejnog projekta BH-Gasa s ciljem da ga preotme fantomska firma"
08. Apr. 20241
Regija
MINISTARSTVO VANJSKIH POSLOVA CRNE GORE: 93 državljana zatražilo pomoć pri povratku s Bliskom istoka
Prije 9 min0
Zdravlje
NEKADA SU JE JELI SVAKODNEVNO: Zovu je zlatom za jetru. S razlogom
Prije 12 min0
Vijesti
BOGATAŠI PANIČNO BJEŽE IZ DUBAIJA: Let do Evrope košta čak 350.000 dolara
Prije 14 min0
Rat u zalivu
TRUMP BRUTALNO IZVRIJEĐAO IRANSKE LIDERE: "Ne možete dopustiti državi kojom upravljaju luđaci da ima nuklearno oružje"
Prije 16 min0
Politika
OVAKVO POSIPANJE PEPELOM ODAVNO NISMO VIDJELI: Pogledajte kako je Sanja Vulić reagovala na američki napad na Iran...
28. Feb. 20264
Politika
IVICA PULJIĆ, IZ WASHINGTONA: "Vidjet ćemo hoće li Donald Trump to učiniti..."
01. Mar. 20260
Politika
BESIMA BORIĆ OTVORENO O STANJU U SDP-u: "Vrijeme je da Nermin Nikšić ode u penziju"
28. Feb. 20263
Politika
PAKLENI PLAN NJEMAČKE KRAJNJE DESNICE ZA NAŠU DRŽAVU: AfD bi uredio Bosnu i Hercegovinu po Dodikovim separatističkim željama
27. Feb. 20262
trenutak ...
Komentari - Ukupno 8
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.