Društvo
TOPLI RADIJATORI, KAKO KOD KOGA: Toplane - Sarajevo jutros počele sa isporukom toplotne energije, stanovnici Vogošće još uvijek bez grijanja
02. Okt. 20250
Naglašavaju da će kroz račune za mjesec maj korisnicima biti fakturisani samo iznosi za priključnu snagu (fiksni troškovi bez energijskog dijela iznosa)
Društvo
02. Jun. 2020
0
Prema Kantonalnoj Uredbi o opštim uslovima za proizvodnju, isporuku i korištenje toplotne energije, grijna sezona završena 17.05.2020. godine, saopćile su KJKP Toplane Sarajevo.
Prema planu remonta postrojenja koji se provodi dugi niz godina, započeli su remont kotlovonica prema unaprijed utvrđenom rasporedu.
"U stalnoj smo komunikaciji sa nadležnim organima od prvog dana pada temperatura, a u nastavku vas informišemo o posljednjem dopisu koji je upućen istima:
"Informišemo vas da u roku od 24 sata od momenta izdavanja naloga mogu se pokrenuti sva postrojenja u minimalnom kapacitetu koji je dovoljan za ovakve vanjske temperature i zagrijavati sve stambene jedinice iz sistema. Napominjemo da smo u fazi remonta i zatvaranjem koltova koji podliježu inspekcijskom pregledu i njihovim pokretanjem pravimo prekršaj, te pravimo rizik u slučaju nezgode, i ne radimo u skladu s Uredbom o opštim uslovima za proizvodnju, isporuku i korištenje toplotne energije. Za pokretanje postrojenja u ovom slučaju potreban je nalog Vlade KS“, navode iz ovog preduzeća.
Naglašavaju da će kroz račune za mjesec maj korisnicima biti fakturisani samo iznosi za priključnu snagu (fiksni troškovi bez energijskog dijela iznosa), za korisnike koji plaćaju po paušalu, što znači da će biti značajno manji od iznosa koji se fakturiše u mjesecima tokom sezone grijanja.
Društvo
TOPLI RADIJATORI, KAKO KOD KOGA: Toplane - Sarajevo jutros počele sa isporukom toplotne energije, stanovnici Vogošće još uvijek bez grijanja
02. Okt. 20250
Društvo
ZBOG NAJVALJENOG ZAHLAĐENJA: 'Toplane - Sarajevo' objavile kada počinje sezona grijanja
30. Sep. 20250
Društvo
UPOZORENJE IZ PREDUZEĆA 'TOPLANE SARAJEVO': Počela je prinudna naplata dugova za komunalne usluge
21. Avg. 20250
Vijesti
UOČI ZAVRTANJA PLINA: Toplane izdale važno saopćenje za građane Sarajeva
25. Feb. 20250
Gastro
SPECIJALITET BALKANSKE KUHINJE: Danas pravimo grah prema tradicionalnom receptu, još kad je na stolu salata od kupusa…
Prije 5 min0
Zdravlje
STRUČNJACI UPOZORAVAJU: Susjedi među vodećim zemljama u Europi po pitanju dječije...
Prije 15 min0
Auto
KINEZI NAPADAJU EUROPSKO TRŽIŠTE: Još jedna automobilska marka stiže, prodaja počinje...
Prije 26 min0
Ekonomija
SNJEŽANA KÖPRUNER ŠIRI POSLOVE NA AFRIKU: „U Maroku su mi rekli - 'Dok su nas Europljani gledali kao zoološki vrt, kod vas u BiH smo studirali; zato želimo poslovati sa vama'!“
Prije 33 min0
Društvo
VAPAJ IZ NJEMAČKE: "Naši me ovdje najviše gaze"
31. Maj 20260
Društvo
TELEVIZIJA N1 DOBIJA NOVOG VLASNIKA: Potvrđena velika medijska akvizicija u regionu
30. Maj 20260
Društvo
KOD HOTELA U SARAJEVU SNIMLJENE ZMIJE: Ima li razloga za strah? (VIDEO)
30. Maj 20260
Društvo
TIHA PROPAST KRAJIŠKIH SELA: U povratničkim naseljima kod Bihaća život se i dalje gradi vlastitim rukama
30. Maj 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.