Svijet
SMJENA U BIJELOJ KUĆI: Donald Trump imenovao pomoćnika, radnije je odobrio Trumpov projekt...
Prije 21h0
Trgovinski savjetnik Bijele kuće Peter Navarro negirao je navode bivšeg savjetnika za nacionalnu sigurnost Johna Boltona da je od kineskog kolege zatražio pomoć u osvajanju novog mandata.
Svijet
21. Jun. 2020
0
Navarro je za CNN-ovu emisiju „State of the Union“ rekao da je Boltonov navod u nedavno objavljenoj knjizi „naprosto glup“, uzimajući u obzir oštru trgovinsku politiku predsjednika Donalda Trumpa prema Kini i njezinim nepoštenim trgovačkim praksama.
„Nikada nisam čuo za to. Bio sam u prostoriji“ kada je Trump razgovarao s kineskim predsjednikom Xi Jinpingom, kazao je Navarro.
Prošle sedmice optužbu je odbacio i američki predstavnik za trgovinu Robert Lighthizer.
"Bolton bi trebao snositi posljedice, uključujući moguću zatvorsku kaznu jer se u knjizi koristio „strogo tajnim informacijama", kazao je Navarro.
Trumpova administracija zatražila je zabranu Boltonove knjige zbog ugroze nacionalne sigurnosti, što je sud odbio.
Navarro, jastreb u stajalištu prema Kini, optužio je Kinu za koronavirus.
Virus je „proizvod Komunističke partije Kine“ i „otvoreno je pitanje“ je li namjerno kreiran, rekao je.
"Taj je virus krenuo iz Kine. Komunistička partija Kine odgovorna je za njega. Stvorili su virus u Kini, skrivali ga dva mjeseca i ubili preko 100 hiljada Amerikanaca“, dodao je Navarro.
Kina odbacuje takve optužbe.
Prošle sedmice Trump je obnovio prijetnje da će prekinuti odnose s Kinom. Napisao je na Twitteru da „potpuno odvajanje od Kine“ ostaje moguća američka politika.
(SB / Index.hr)
Svijet
SMJENA U BIJELOJ KUĆI: Donald Trump imenovao pomoćnika, radnije je odobrio Trumpov projekt...
Prije 21h0
Svijet
TRUMP KOMENTIRAO POGIBIJU AMERIČKIH VOJNIKA: „Ovo je veoma tužno...“
19. Jul. 20262
Rat u zalivu
"ONI ĆE TO ODRADITI ZA NAS": Donald Trump najavio kopnenu vojnu operaciju u Iranu, otkrio detalje...
15. Jul. 20260
Rat u zalivu
IRANSKI ŠAMAR TRUMPU: Reuters otkriva da je odbijen prijedlog o prekidu vatre usred prijetnji "paklom"
07. Apr. 20260
Ekonomija
KOMPANIJA IZ BiH PREUZIMA JEDNOG OD NAJVEĆIH HOTELIJERA U HRVATSKOJ: Slijedi ulaganje od 100 miliona eura
Prije 4h0
Društvo
HTJELI PRAVITI POMFRIT DJECI: Kilogram krompira napravio im velike probleme na granici
Prije 4h0
Šareni svijet
POSADIO PARADAJZ IZ HAMBURGERA IZ McDONALDS-a: Raspametio se kad je vidio šta je izraslo
Prije 5h0
Rat u zalivu
"SAZNAT ĆETE ŠTA SLIJEDI!": Trump najavio mogućnost potpune eskalacije na Bliskom istoku
Prije 5h0
Svijet
HILLARY CLINTON U PROGRAMU UŽIVO IZNENADILA JAVNOST: „Spremna sam lično nominirati Trumpa za Nobelovu nagradu za mir, ukoliko on...“
08. Avg. 20260
Svijet
TRUMP PROVOCIRAO MUSLIMANSKOG KANDIDATA, DOBIO BRUTALAN ODGOVOR: U cijelu priču uvukli i Melaniju
09. Avg. 20260
Svijet
TEHERAN NAŠAO TRUMPOVU BOLNU TAČKU: To bi mu moglo uništiti ostatak mandata
Prije 15h0
Svijet
ALARM U KREMLJU NAKON SUSRETA VUČIĆA I ZELENSKOG: Ruski mediji analiziraju poruke iz Beograda, posebno ih zabrinula jedna Vučićeva izjava
09. Avg. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.