Politika
NAŠA STRANKA PREUZELA INICIJATIVU: U proceduru uputili zakone koji su uslov za otvaranje pregovora sa EU
28. Apr. 20260
Portal Vijesti.ba danas je prenio informaciju da su Našu stranku u Sarajevu napustila 62 člana, uputivši zahtjev centrali da se njihova imena izbrišu iz baze članstva.
Politika
23. Okt. 2020 24. Okt. 2020
1
Prema informacija "Slobodne Bosne", svi ovi članovi koji su se odlučili za napuštanje Naše stranke imaju samo jedan razlog, a to je saradnja, pa i neskrivena kontrola, koju je predsjednik Naroda i Pravde Elmedin Konaković ostvario nad rukovostvom ove političke partije. Već duže vremena je sasvim jasno da je Elmedin Konaković, bivši kadar SDA i predsjednik mlade političke partije Narod i Pravda, za kratko vrijeme se nametnu kao apsolutni lider "četvorke" koju čine starije i uglednije stranke poput SDP-a, i odredio desni kurs ovoj koaliciji od koje se očekivalo zastupanje lijevih ideja.
U dopisu su, sada već bivši članovi Naše stranke, jasno istakli da su razočarani rukovodstvom partije i smjerom kojim vode Našu stranku jer se nisu učlanili u stranku u kojoj je zabranjeno reći šta misliš, gdje se cijeni koliko si poslušan rukovodstvu, gdje ideologija ne postoji već se prilagođava potrebama rukovodstva, gdje nosilac liste u opštini nije bio prisutan na posljednjih 10 sjednica opštinskog Vijeća, iako su ga glasači birali da zastupa njihove interese na istima, gdje se gleda samo lični interes, a ne interes naroda, gdje se poštuju samo poslušni, a ne oni sa stavom.
Također se u dopisu ističe da Naša stranka nikada ranije nije bila stranka koja namješta poslove svojim članovima i vijećnicima i vijećnicama, već suprotno, ona koja je tu devijaciju u društvu zvanu mito i korupcija propagirala kao glavnu odrednicu protiv koje će se boriti djelovanjem u Vlasti.
Dodaje se da Naša stranka nikada nije bila stranka koja ne zastupa ravnomjerno i žene i muškarce, već je to bila stranka za sve građane.
Članovi koji napuštaju Našu stranku navode da vijećnici koji su trenutno na listi i istaknuti kao osobe koje treba da vode građane u promjene, su oni za koje su se sve vrijeme prethodnih mandata pisale inicijative od strane članova opštinskog odbora koji trenutno ne žele svoje kapacitet trošiti na ljude koji nemaju svoj stav i nemaju kapacitet da ljude odvedu u promjene ili im olakšaju svojim radom u organima Vlasti već tešku ekonomsku, društvenu i sigurnosnu situaciju u gradu.
Zalaganje za mlade, educirane i uspješne ljude u vrhu listi već odavno nije odrednica djelovanje stranke u općini Novi Grad. Svi ovi razlozi, i još mnogo njih koji nisu tema naše ostavke u opštini Novi Grad, se ogledaju u tome da Naša stranka po prvi put od svoga postojanja svoje biračke odbore prepušta u ruke drugoj političkoj stranci.
Na kraju se navodi da njihova ostavka, kao i ostavka ljudi koji su istu već davno podnijeli, je dovela do toga da Naša stranka ne samo da ima problema s odlaskom kvalitetnih i sposobnih ljudi, već i sa formiranjem i okupljanjem članstva u odborima u gradu Sarajevu.
"Nadamo se da će ovo pismo za Našu stranku, koja je već u Novom Gradu izgubila dva vijećnika, biti samo upozorenje da se napokon prestane baviti ljudima koji su tu došli radi ostvarivanja lične koristi, mahalanjima i ljudima koji osim politike u životu nisu ništa drugo stvorili", navodi se u dopisu članova Naše stranke koji su se odlučili za istupanje iz ove stranke.

(SB / Vijesti.ba)
Politika
NAŠA STRANKA PREUZELA INICIJATIVU: U proceduru uputili zakone koji su uslov za otvaranje pregovora sa EU
28. Apr. 20260
Politika
SABINA ĆUDIĆ SAMO SEBE DEMANTOVALA IZJAVOM: "Trojka je, shodno svojim obećanjima, morala uraditi više"
04. Apr. 20261
Politika
FALATAR, HADŽIKADIĆ, OREŠKOVIĆ – I SADA DIJASPORA: Naša stranka ponavlja obrazac koji nikad nije donio trajnu političku snagu
18. Mar. 20260
Mini market
KAMION, POSTERI I MEĆAVA: Edin Forto, ministar kojem ne idu ni promet ni komunikacije
15. Mar. 20260
Šareni svijet
"FINO VRTI“: Spektakularan i opasan meteorološki fenomen kod Umaga
Prije 15 min0
Svijet
XIJEVA CRVENA LINIJA: Odriče li se Trump Tajvana ili samo kupuje mir? Mogao bi to biti njegov veliki poraz
Prije 18 min0
Politika
IGRA SE S VATROM: Stevandić traži da se van snage stave izmjene Krivičnog zakona koje su nametnuli Inzko i Schmidt
Prije 25 min0
Sjećanje
TRAJNI PODSJETNIK NA HRABROST I PATRIOTIZAM: Obilježenja godišnjice formiranja Odreda specijalne policije Lasta
Prije 31 min0
Politika
KONAKOVIĆ U AKCIJI: "Oni nanose najviše štete svom narodu..."
14. Maj 20260
Politika
KRHKO JE (NE)ZNANJE: Darijana Filipović želi ući u Predsjedništvo Bosne i Hercegovine, "pala" je na prvom ispitu...
15. Maj 20260
Politika
BOSANSKA HISTORIČARKA RASKRINKALA PODVALU HRVATSKE: Nastup grupe Lelek na Eurosongu je opasno prisvajanje bosanskohercegovačkog naslijeđa i militarizirani kič
14. Maj 20261
Politika
DODIK DOLIJEVA ULJE NA VATRU: "Pozivam sve naše kompanije - zatvorite radnje, ima posla i mimo Sarajeva"
Prije 22h1
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.