Regija
STRUČNJAK ZA BLISKI ISTOK VEDRAN OBUĆINA: "Trump je pod pritiskom pokleknuo interesima..."
23. Jun. 20250
Biden je preuzeo vodstvo u Džordžiji i sada je na samo korak od osvajanja novih 16 elektorskih glasova, što znači da je na pragu da postane novi predsjednik Sjedinjenih Američkih Država.
Svijet
06. Nov. 2020 06. Nov. 2020
0
Aktuelni predsjednik Donald Trump ispustio je u posljednjim trenucima vodstvo u državi Džordžiji, koja nosi velikih 16 elektorskih bodova. Brojanje glasova još traje, a Joe Biden sada ima skoro 1.000 glasova više od Trumpa.
U Džordžiji je od početka brojanja glasova vodio Donald Trump, ali je razlika iz sata u sat bila sve manja i Biden trenutno ima 917 glasova više.
Biden je preuzeo vodstvo i sada je na samo korak od osvanja novih 16 elektorskih glasova, što znači da je na pragu da postane novi predsjednik Sjedinjenih Američkih Država, prenosi "Oslobođenje".
Bidenovo vodstvo i izvjesna pobjeda u Džordžiji utoliko su važniji što je ta država tradicionalno republikanska. Na izborima 2016. Trump je tu osvojio sve elektore. Ipak, ove godine je posustao. Posljednji demokrat koji je osvojio predsjedničke izbore u Džordžiji bio je Bill Clinton 1992. godine.
Nakon toga, svi demokratski kandidati su redovno gubili u Džordžiji, pa čak i Clinton 1996. godine, a sada je izvjesno da je Joe Biden na putu da nakon 28 godina kao demokrata pobijedi u toj državi.
Pored Džordžije, u igri su još Pensilvanija, Nevada i Arizona.
Pensilvanija čeka još 750.000 listića koji još nisu prebrojani, a koji su došli poštom tokom prethodnih sedmica. Samo u Filadelfiji će više od 120.000 listića tek biti prebrojano. U ovoj državi vodi Donald Trump za više od 150.000 glasova, ali zbog navedenog broja, rano je za bilo kakvo proglašenje pobjednika. Pensilvanija nosi 20 elektora.
U Nevadi, Joe Biden vodi za 12.000 glasova i blizu je pobjede i u toj državi.
Arizonu mnogi mediji ne smatraju "plavom", odnosno smatraju da je Joe Biden još nije osvojio. Demokratski kandidat trenutno je u toj državi u prednosti od oko 50.000 glasova.
Regija
STRUČNJAK ZA BLISKI ISTOK VEDRAN OBUĆINA: "Trump je pod pritiskom pokleknuo interesima..."
23. Jun. 20250
Svijet
TRUMP OBJAVIO SNIMKU NEVIDLJIVIH BOMBARDERA: "Ako trenutni iranski režim nije sposoban učiniti..."
23. Jun. 20250
Svijet
TRUMP PRIJETI EU CARINAMA OD 50%: "EU je osnovana samo da iskorištava SAD..."
23. Maj 20250
Svijet
DA LI ĆE DOĆI DO NAPRETKA U PREGOVORIMA: Trump i Putin će danas razgovarati o prekidu rata u Ukrajini...
19. Maj 20250
Vijesti
SKANDAL U BRČKOM: Poslanici SNSD-a i SP-a se fizički obračunali (VIDEO)
Prije 15 min0
Vijesti
ODLUKA DRŽAVNOG SUDA NA PRIJEDLOG TUŽILAŠTVA: Produžene mjere zabrane petorici osumnjičenih za terorizam...
Prije 17 min0
Hronika
VJEŠTACI MEDICINSKE STRUKE ZAKLJUČILI: Optuženi za zločine u Bijeljini i dalje ne može dolaziti na suđenje...
Prije 23 min0
Evropa
ANALITIČAR TVRDI: "Dronovi u Poljskoj su Putinova poruka Zapadu. Pazite šta radite"
Prije 29 min0
Svijet
MUNJEVITI ODGOVOR: Poljska avijacija srušila sve ruske dronove -"Ovo je bio čin agresije...."
Prije 14h0
Svijet
KOCKANJE PUTINA, XIJA I KIMA: Ako to urade, Kina i Rusija će biti TOTALNO UNIŠTENE!
07. Sep. 20250
Svijet
NOVE INFORMACIJE IZ KATRA: Ubijen politički vođa Hamasa zajedno sa drugim visokim zvaničnicima?
09. Sep. 20250
Svijet
PUTINOVA GLAVNA HUŠKAČICA OTKRILA: "Dijagnosticirana mi je strašna, teška bolest..."
08. Sep. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.